kulcsár edina
Puhánynak tartja a svájci teniszzsenit egy Tour-gyõztes bringás. A szurkolók is hevesen vitáznak azon, hogy miért ijedt meg Federer egy közös szelfiért melléugró kamaszfiútól. A Ripost megmutatja az elrettentõ példákat: merénylõk, zaklatók, életveszélyes fenyegetések a teniszpályán.
A támadások kereszttüzébe került Roger Federer, miután kirohant a Roland Garros szervezőivel szemben. A 17-szeres egyéni Grand Slam-győzteshez a nyitókörben beugrott egy fiú a pályára, hogy közös szelfit készítsen a sztárral.
Az első ijedség után Federer visszautasította a kérést. Felháborodott, amiért a biztonsági személyzet jókora késéssel reagált a történtekre:
Nem vagyok boldog, hogy ez megtörténhet. Szerencsére nem lett baj, de ez nem vicces. Fontos, hogy a játékosok biztonságban érezzék magukat a pályán.
Federer felháborodása a szurkolókon túl az élsportolókat is két táborra szakította. Chris Froome például azok közé tartozik, akik erős túlzásnak tartják, hogy a teniszező pánkrohamát egy kamasztól. A Kenyában született brit bringás a Twitteren üzent a 17-szeres egyéni Grand Slam-győztesnek:
Légy keményebb @rogerfederer! Mit szólnál a biztonsági szolgálathoz az Alpe d’Huezen?
Ezt Froome a következő fotóval illusztrálta a Tour de France leghíresebb hegyi szakaszáról:
Persze már a hozzászólásokban is nagy vita alakult ki, mint ahogy izzanak az indulatok a különböző internetes fórumokon is. Sokan igazat adnak a teniszezőnek, míg mások szűklátókörűen csúfot űznek az aggodalmaiból.
Pedig nem is kell messzebb menni, a királyok sportjában is volt már példa merényletre a pályán. A jugoszláv színekben versenyző magyar világklasszist, Szeles Mónikát 1993-ban, Hamburgban egy zavarodott Steffi Graf-rajongó, Günther Parche késsel hátba szúrta.
Az addigi világelső csak több mint két év után tért vissza a versenyzéshez. A pályafutását derékba törte az orvtámadás, képtelen volt visszakapaszkodni a korábbi magasságokba.
Ez is átfuthatott Federer agyán, amikor elzárkózott az amúgy békésen közeledő fiú kérésétől, majd a francia szervezőknek beolvasva felhívta a figyelmet a biztonsági kockázatra.
Mint mondta, korábban az edzésén is megzavarták. Korábban, a 2009-es párizsi döntőjén egyébként a sportpályák leghíresebb rendzavarója, Jimmy Jump is rávetette magát Federerre, hogy a fejére próbálja húzni a katalán sipkát:
A Tennis.com is hangsúlyozta, hogy az utóbbi években mind agresszívebben nyomulnak, egyre rámenősebbek a drukkerek. Federerhez hasonlóan olyan világsztárokhoz kerültek már fenyegető közelségbe, mint Serena Williams vagy Rafael Nadal.
Nem véletlen, hogy Marija Sarapovát például mindenhová saját testőrei kísérik.
Néhány hete a román Simona Halepnek kellett rettegnie egy zaklatójától. Jesper Andreassen szerelmes rajongása azonban egy ponton őrült féltékenységbe csapott át. A dán férfi ezt írta az azóta törölt Twitter-bejegyzésében:
El foglak pusztítani 100 százalékig. Meghalsz!
A stuttgarti tenisztorna rendezői óriási erőket mozgósítottak a biztonsága érdekében, hogy a világranglista harmadikja nyugodtan játszhasson.
Egészen más okból, de az úgynevezett cikázók is sok gondot okoztak már. 1996-ban például egy meztelen nő, 2002-ben és 2006-ban egy-egy pucér férfi szaladt a wimbledoni gyepre meccs közben.
2009-ben hasonló megpróbáltatást kellett átélnie Serena és Venus Williamsnek is az Australian Openen.
A Roland Garroson is történt hasonló szeméremsértés, még ha a 2003-as Ferrero-Verkerk döntő előtt a magamutogató legalább két teniszlabdával el is takarta a férfiasságát.