
Az idõs asszony egyszer csak rosszul lett és összeesett.
Heroikus életmentésnek lehettek ma szemtanúi a Margitszigetre látogatók. Egy idős nőhöz riasztották a mentőket, aki minden előzetes panasz nélkül összeesett séta közben.
![]()
Szerencsére mindez egy éppen itt nyaraló német rendőr előtt történt, aki tudta, mit kell tennie. Mivel nem tapasztalt légzést, azonnal elkezdte az újraélesztést.
Az esetkocsi hamar a helyszínre ért és emelt szinten folytatta a beavatkozást, ami hosszú percekig zajlott.
A beteg életéért több mint 40 percen keresztül küzdöttek a fűben térdeplő mentők, amit a járókelők aggódva figyeltek. Végül az azonnal megkezdett mellkasi nyomásoknak köszönhetően az asszonyt stabil állapotban szállíthatták kórházba - írta az Országos Mentőszolgálat a Facebook-oldalán.







