10 éve véd minket a déli határzár. Sok millió illegális migránstól óvott már meg.

POLITIK
NÍNÓ

Szerző RIPOST

Létrehozva: 2018.03.17.

Készültség a Balatonnál, megkezdték a szükséges intézkedéseket

Megemelkedett a tó vízszintje, rövid idõn belül pedig nagy mennyiségû csapadék, valamint erõs szél várható a térségben.

A következő napokban várható szélsőséges időjárás miatt harmadfokú vízkár-elhárítási készültséget rendeltek el több dél-, és délnyugat balatoni településen péntek reggeltől – mondta Siklós Gabriella az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) sajtóreferense az MTI-nek.

Siófokon a polgármester II. fokú helyi vízkár-elhárítási készültséget rendelt el pénteken 11 órától a Balaton magas a vízállása, valamint a rövid időn belül várható nagy mennyiségű csapadék és erős szél miatt.

Veszélyhelyzeti felmérést követően rendeltük el a II. fokú vízkár elhárítási készültséget, melynek keretében megkezdtük a szükséges intézkedéseket. Homokzsákok kihelyezése van folyamatban

- olvasható a város honlapján.

A Balaton vízszintje Siófoknál 129 centiméterre, Badacsonynál 132 centiméterre emelkedett péntekre. A Balaton szabályozási vízszint-maximuma 120 centiméter.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek