tóth gabi
A téli hónapok kedvenc szabadidős tevékenysége a jégkorcsolyázás. Kicsik és nagyok, fiatalok és idősek is szívesen csúszkálnak a jégen, ami remek családi kikapcsolódás, bár sajnos sokszor elég költséges is. Ám néhány praktikus tippel sokat lehet spórolni.
1. Tervezzük meg előre
Válthatunk napijegyet vagy bérletet. Utóbbinak viszont csak akkor van értelme, ha nem csupán egyszeri kiruccanásról van szó, hanem rendszeresen szeretnénk korcsolyázni. Éppen ezért, mielőtt bérletet váltunk, gondoljuk át, hogy máskor is ellátogatunk-e majd a pályára. Ha nem vagyunk biztosak benne, akkor inkább a napijegyet válasszuk.
2. Hétköznap mindig olcsóbb
A legtöbb pályán külön árak vonatkoznak a hétköznapokra, hétvégékre, délelőttökre, délutánokra vagy akár a zárás előtti egy-két órára. Hétköznapokon és délelőtt gyakran akár 20%-kal kedvezőbb áron is korcsolyázhatunk. Érdemes előre tájékozódni a pálya honlapján vagy telefonon érdeklődni a pontos árakról.
3. Kedvezmény jár a helyi lakosoknak
Mielőtt korcsolyázni mennénk, nézzük meg a környékbeli jégpályák árait. Sok helyen kedvezményeket kínálnak a helyi lakosok számára, ezért érdemes lehet a lakóhelyünkhöz legközelebb eső pályát választani. Ezzel nemcsak a belépőn, hanem az utazási költségeken is spórolhatunk.
4. Tegyük zsebre az igazolványt
Szinte minden pályán kedvezményt kapnak a diákok, a nyugdíjasok, a családok és a csoportok. Ha van diák vagy nyugdíjas igazolványunk, akkor azt mindenképpen vigyük magunkkal és éljünk a lehetőséggel. Ha többen megyünk, akkor pedig igénybe vehetjük a családi vagy csoportos kedvezményt.
5. Együtt nő a gyerekkel
A gyerekeknek érdemes állítható vázú korcsolyát vásárolni, ezekkel kihúzhatja akár több éven keresztül, hiszen 3-4 méretnyi különbséget is lehet módosítani rajtuk. Ráadásul található belőle duplaélű változat is, ami megkönnyíti a tanulást, hiszen a kicsik magabiztosabban, biztonságosabban mozognak benne.
6. Vásárlás helyett inkább bérelni
Ha csak alkalmanként szeretnénk korcsolyázni, praktikusabb a korcsolyabérlés, mint a vásárlás. Gyerekek számára javasolt fejvédőt is kölcsönözni. Ha ismerjük a méretet, érdemes előre telefonálni, hogy biztosan legyen készleten a megfelelő darab. Ne felejtsünk el készpénzt vinni, mivel a kauciót általában csak így lehet rendezni.
7. Kérdezzük meg a barátokat
Mivel a korcsolya nem mindennaposan használati eszköz, megkérhetjük a barátokat vagy rokonokat, hogy adjanak kölcsön egyet. Alternatív megoldásként kereshetünk közösségi vagy adok-veszek csoportokban, így jelentősen olcsóbban juthatunk hozzá. Gyerekkorcsolyák esetében pedig a cserebere csoportok is jó lehetőséget kínálnak.
8. Vészesen ketyeg az óra
Egyes helyeken akár órajegyet is lehet váltani, melynek sokkal kedvezőbb az ára, mint a napijegyé. Arra figyeljünk, hogy nehogy pont akkor menjünk, amikor éppen pályatisztítás van, mert akkor feleslegesen ácsoroghatunk a pálya szélén, miközben az óra vészesen ketyeg.
9. Vigyázzunk az élekre
Egy kis odafigyeléssel meghosszabbíthatjuk a korcsolya élettartamát. Mielőtt elraknánk a táskába, alaposan tisztítsuk meg, majd töröljük szárazra, és mindig tegyünk rá élvédőt. Ha odafigyelünk erre, ritkábban lesz szükség élezésre, amivel pénzt is megtakaríthatunk.
Szöveg: Bata Kata - Fanny magazin