kulcsár edina
Az unokáján akart segíteni a nyugdíjas asszony, és elõvette rég elrejtett spórolt pénzét. Kiderült, még 1999-ben bevont ezresekben van az összeg. Azt hitték, már nem ér semmit... De kiderült, hogy a bevont pénz nagy részét névértéken veszi vissza a Magyar Nemzeti Bank.
A pestszentlőrinci nyugdíjas, a forgalomból kivont ezresekben rejtegette spórolt pénzét. A 83 éves asszony a rendszerváltáskor kapott egy darabka földet, amit férje halála után eladott. A 214 darab ezrest bebugyolálta egy fejkendőbe, és eldugta nehezebb időkre gondolva.
Margit néni unokáján akart segíteni, így elővette az évtizedek óta érintetlen pénzkötegeket. Ekkor derült ki, a 80-as évekből származó bankókat bizony már 1999-ben kivonták a forgalomból. - írta a Bors.
Nagy volt az ijedelem, de szerencsére megkérdezték a bankot, így kiderült, hogy esetükben az 1999-ben bevont ezreseket, még 2019-szeptemberéig névértéken beváltja az MNB. Azonban az olyan bankjegyeket, amelyeknek több, mint az 50%-a hiányzik, már nem kötelesek ők sem elfogadni.
A Pénzcenturm.hu szerint, érdemes mindenkinek körülnéznie a nagyszülők rejtett készletei közt, hátha akad olyan bankjegyük, amelyről már azt hitték, hogy semmit sem érnek! Ugyanis a régi ezresek mellett számos olyan címlet lehet még lakossági tulajdonban, például lila ötszázas Ady portréjával, barna ötezres Széchenyivel, vagy a papír kétszázas, melyeket be lehet még váltani!
A gyakorlat szerint a forgalomból kivont bankjegyeket még 20 évig névértéken beválta az MNB! Az átváltási határidőt követően az MNB sem cseréli törvényes fizetőeszközre az adott címletet.