RETRO RÁDIÓ

Szabad a vásár! Ha ügyes vagy, lenyomod az árakat még a Balatonnál is!

Szabad a vásár! Ha ügyes vagy, lenyomod az árakat még a Balatonnál is!
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2015. 07. 12. 16:11

Igazi ízekre vágysz? Ropogós héjú házikenyérre? Valódi húsból készült szalámira? Gyümölcsre, ami nem látott vegyszert? Fordíts hátat a nagyáruházaknak, irány a piac!

 

Mióta vasárnaponként zárva tart a legtöbb üzlet, élelmiszerhez jutni nem éppen egyszerű a Balatonnál. Legalábbis, ha a hagyományos közértekben gondolkodsz. A termelői piacokon ugyanis zsong az élet. Naná! Olyan csoda finomságokat kínálnak a helyiek, amit boltban akkor sem kapnál, ha éppen nyitva lenne. Tehát, ha kong a hűtőd és a kamrád, pláne ha éhes vagy, a Balatonnál is bátran vedd célba hétvégén a piacot! Persze kalkuláld be, hogy  nem egy félórás program lesz, szánd rá az egész délelőttöt, hidd el, megéri! Ma a Káptalantóti piacot teszteltük.

 

Ez az a hely, ahova akár lóháton is jöhetsz.  A „tóti” piacon mindent megtalálsz: pálinkát, házi-tejet, szappant, sajtot, régiséget, házibort, zöldséget, gyümölcsöt. A vásárlást ne kapkodd el! Itt illik körbejárni, kóstolgatni, ismeretlennel szóba állni és akkor sem néznek rád rossz szemmel, ha a kóstolófalatokkal már ebéd előtt jól laksz. Alkudni pedig kötelező! De vigyázz, mert az árusok nem adják magukat könnyen. Ellenben hagyják magukat rábeszélni egy alacsonyabb árra is akár, és díjazzák a humort.

Ezen a piacon a lekvárok garantáltan házi főzésűek és különlegesek. Kapható körte lekvár feketeszederrel, de mindenképpen kóstold meg a bodzabogyót szőlővel is!

Manka és Laci betyár tíz napig vászonzsákban érlelt házikenyert hoz minden hétvégén a piacra. Ropog a héja, foszlik a belseje! Szalonnához, kolbászhoz, jóféle lekvárhoz el sem tudnánk finomabbat képzelni!

A piac különlegesége a kecskesajt, a hétvége slágere az oregánós, csilis és az aszalt paradicsomos. Nemcsak a külföldi turisták kapkodnak érte, vásárolnak a helyiek is. "Kedvencem a fokhagymás-snidlinges, ugyanez füstöltve még jobb" - mondja Józsi bácsi, aki a szomszéd faluból jár ide vásárolni.

A kolbász, garantáltan friss, és úgy hallottuk, a Káli-medencében legelésző szürkemarhából készült.

Üdítő pontja a piacnak a biotermékeket árusító pult. A szappanok szintén helyi alapanyagokból készülnek, van itt  hévizí feketeiszapos, kecsketejes, szőlőmagos, csalános, körömvirágos, levendulás és még vagy százféle. Ha nem hiszed, győződj meg róla magad! A piac jövő héten vasárnap is nyitva lesz!

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.