tóth gabi
Ha már elegünk van a postai sorban állásból, akkor gyorsan és biztonságosan kifizethetjük számláinkat otthonról, az interneten keresztül is. Cziráki Móni, az Etikuspénzügyek.hu szakértője elárulja, melyiket mikor érdemes használni, és hogyan járunk anyagilag is a legjobban.
Minden számla egy helyen
Ma már számos szolgáltató alkalmazásán keresztül kiegyenlíthetjük számláinkat, de ha nem szeretnénk egyenként rendezni őket, érdemes regisztrálni a dijnet.hu oldalra. Itt egy felületen láthatjuk az összes számlánkat és az oldalon keresztül befizethetjük valamennyit, ráadásul értesítést is küldenek a fizetés esedékességéről, nehogy kicsússzunk a határidőből - írja a Fanny magazin.
Írjuk be a közleménybe!
Az egyik legnépszerűbb megoldás a csekkek kifizetésére a banki átutalás, különösen, ha az utalások nem rendszeresek, vagy minden alkalommal más összeget kell kifizetnünk Az átutalást netbankon, mobilalkalmazásban is elindíthatjuk, és a közleménybe mindig írjuk be a számlán feltüntetett ügyfélazonosító számot, hogy a befizetés beazonosítható legyen.
Végig fix az összeg
Állandó utalási megbízással hosszú távon, rendszeresen – havonta, negyedévente vagy évente – fix összegű költséget célszerű rendezni. Előnye, hogy többnyire olcsóbb az eseti utalásnál és nem kell minden alkalommal egyesével küldenünk például a közös költséget, a biztosítási díjakat vagy a törlesztőrészletet. Időnként ellenőrizzük a díjakat, különösen évfordulókor, mert egy változás esetén módosítani kell az utalás összegét is.
Engedély kell hozzá
Ha a havi közüzemi számláinkat csoportos beszedéssel fizetjük, nem maradunk el a befizetésekkel, mivel az engedélyünkkel a szolgáltatók minden hónapban automatikusan levonják azt a számlánkról. Ha limitet is beállítunk, mindig ellenőrizzük a kiszámlázott tételeket. Ha véletlenül túllépjük a beállított maximális összeget és a szolgáltató nem vonja le a díjat, annak rendezését nekünk kell intéznünk.
Így juthatunk plusz pénzhez
Hitelkártyáról is befizethetjük a számlákat, de néhány banknál a hitelszámláról történő utalás is készpénzfelvételnek minősül, így már az utalás napjától kezdődően kamatot számít fel. Ezzel szemben, ha csoportos megbízást indítunk, ugyanúgy kaphatunk jóváírást a befizetések után, mintha vásárolnánk.
Vásárláshoz is biztonságosabb
Ha a szolgáltató biztosít bankkártyás fizetési lehetőséget, akkor érdemes erre a célra külön virtuális kártyát használni, amin csak annyi pénzt tartsunk, amely az adott fizetéshez feltétlenül szükséges. Ha fizetéskor elmentjük a bevitt kártya adatokat, később már ezeket sem kell megadni, elég a fizetés gombra kattintani.
A mindent tudó kód
A postai csekkeken található QR kóddal még egyszerűbb a fizetés! Ehhez elég letölteni a Magyar Posta iCsekk mobilalkalmazását, majd a telefonnal be kell olvasni a csekken lévő kódot. Ezután bankkártyás fizetéssel máris rendezhető a számla. Előnye, hogy nem kell kézzel begépelni az adatokat, mivel a QR-kód tartalmazza az összes szükséges információt.
Ne kattintsunk a linkre
Ha számlánkról elektronikus értesítést kapunk, soha ne kattintsunk az e-mailben vagy sms üzenetben kapott linkre. Az internetes csalók gyakran próbálnak így félrevezetni és az adatainkat ellopni, ezért mindig magunk gépeljük be a szolgáltató oldalát a böngészőnkbe, és onnan kezdeményezzünk csak bankkártyás fizetést.
Kalkuláljunk a költségekkel
Általánosságban elmondható, hogy az egyedi átutalások általában drágábbak, mint a csoportos vagy rendszeres megbízások, de a díjak bankonként és számlacsomagonként is eltérőek lehetnek. Ezért, ha rendszeresen végzünk átutalásokat online, érdemes egy kalkulátor segítségével összehasonlítani, hogy melyik bankszámlacsomag lenne kedvezőbb számunkra.