tóth gabi
A 2021-es év utolsó podcastja összegzi az elmúlt esztendőt Guller Zoltán.
Eredményes évet zár a magyar turizmus – mondta idei utolsó podcastjában Guller Zoltán. A magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója arról beszélt, hogy annak ellenére, hogy az első felévben zárva voltak a szolgáltatók, az idei nyár minden idők legjobb belföldi szezonja volt a magyar turizmus történetében.
Guller Zoltán főképp a belföldi forgalom bővülésével magyarázta a fellendülést, hiszen háromnegyed részben magyarországi vendégek érkeztek a szálláshelyekre. A csaknem 29 millió vendégéjszaka 24 százalékos bővülést jelent 2020-hoz képest, a vidéki vendéglátóknak rendkívül sikeres évük volt, a nyári forgalom rekordot döntött – tette hozzá.
A külföldiek száma csekélyebb ütemben, de folyamatosan nő, az év vége várhatóan jelentős nemzetközi forgalmat hoz Budapestre. Érdekességként említette, hogy a fővárosi vendégkör kissé átalakult, egyre több a cseh, az osztrák, a román, a szlovák, az ukrán beutazó. Vidékre főképp németek mennek.
2022-ben a szálláshelyek bevétele elérheti a 360 milliárd forintot, 36 százalékkal haladva meg a tavalyit. A vendéglátásból származó bevétel 1000 milliárd forint lehet, vagyis 22 százalékkal több, mint 2020-ban, és alig 8 százalékkal kevesebb, mint a 2019-es rekord – közölte Guller Zoltán.
Kitért a közösségi médiából gyűjtött elégedettségi mutatókra is. A visszajelzések szerint – mint mondta – a legaktívabb értékelők az amerikaiak és az angolok voltak. Túlnyomó többségük kedvező bejegyzéseket írt a magyarországi élményeiről, de az értékelések alapján többi vendég is elégedetten távozott.
A vezérigazgató 2022-re elsősorban a turisztikai fejlesztések, és a nemzetközi rendezvények miatt tekint várakozással. A magyar turizmus számára a következő év célja a 2019-es eredmények elérése lehet – tette hozzá.
A kormány 140 milliárd forinttal két új pályázatot indít a vidéki településeknek az energiahatékonyság növelése és a turizmus fejlesztése érdekében – írta Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebook-oldalára felkerült posztjában csütörtökön.
Kiemelte: az energiahatékonysági pályázat 51 milliárd forintos keretéből az önkormányzati tulajdonú intézmények megújuló energiaforrásokra állhatnak át, fejleszthetik energiagazdálkodásukat, felújíthatják épületeiket.
A turizmusfejlesztési pályázaton 90 milliárd forinttal segítik a helyi turisztikai látványosságok, épített és természeti örökségek, valamint gyógyfürdők fejlesztését – jegyezte meg.
Arra is kitért, hogy a beruházások munkahelyeket teremtenek a vidéki térségekben és hosszú távon erősítik a helyi gazdaság teljesítményét.
„Erős vidék nélkül nincs erős magyar gazdaság!” – fogalmazott a pénzügyminiszter.