tóth gabi
Sok bosszúságtól kímélheted meg magad, ha végigmész ezeken az alapvetõ biztonsági beállításokon! A Facebook profilod hálás lesz érte!
Nemcsak az új bejegyzésekről dönthetjük el, ki láthatja azokat, hanem a régebbi posztoknál is beállítható korlátozás! Az Adatvédelmi beállítások és eszközöknél tehetjük ezt meg.
Egy állásinterjú, vagy új párkapcsolat előtt érdemes rápillantani!
Ha később meggondolnánk magunkat a beállítást illetően, arra számítsunk, hogy újra nyilvánossá tenni a posztokat csak egyesével lehet, csoportosan sajnos nem!
Ha frissítjük profilunk adatait, leellenőrizhetjük mi az, ami egy idegennek megjelenik! A borítókép három pontjára kattintva válaszuk ki a Megtekintés, mint... opciót.
A névjegyre kattintva megnézhetjük, mit lát egy ismeretlen és mit egy bizonyos ismerős „belőlünk”. A képernyő tetején lévő fekete sávot bezárva visszatérhetünk a normál nézetre.
Ha láttunk olyat, amit nem jó, ha más is lát, a névjegyadatoknál állítsuk át a láthatóságot!
Az alkalmazások zöme engedélyt kér a profilunk adataihoz, és erre fel is hívja a figyelmünket. Jó esetben! Ugyanis van olyan alkalmazás, ami akaratunk ellenére fér hozzá az adatainkhoz. Ezt a Beállításoknál az Alkalmazások menüben ellenőrizhetjük, és tegyük is meg!
Az általunk használt applikációk listáján megnézhetjük, melyik mihez fér hozzá, és szükség esetén módosíthatunk a jogosultságaikon. Nem árt néha egy nagytakarítást csinálni!
Ami felesleges, azt ikszeljük ki!
Egy vállalhatatlan fotónál csak az rosszabb, ha meg is jelölnek rajta! Ha egy vírusos posztban vagyunk megjelölve, az még ennél is kellemetlenebb. Könnyedén elejét vehetjük ezeknek az idegesítő helyzeteknek!
A Beállítások menün belül az Idővonal és megjelölés fülön válasszuk a Hogyan tudom szabályozni a megjelölések ajánlását, illetve, ha mások megjelölnek? című részt! Kapcsoljuk be az első biztonsági beállítást, és az előtt le fogjuk tudni ellenőrizni, ki és min jelöl be minket, mielőtt kikerülne a közösségi hálóra!
Bízhatunk a Facebook biztonsági intézkedéseiben, de mi is tehetünk azért, hogy ne tudják feltörni a fiókunkat! És nem az erős jelszó az egyetlen. Beállíthatjuk, hogy értesítsen minket a rendszer, ha csak a gyanúja is felmerül a feltörési kísérletnek. Biztonsági beállítások, Belépési figyelmeztetések fülön jelöljük be az azonnali és minden alkalommal figyelmeztető opciót. Így, ha a megszokottól eltérő eszközön vagy böngészőből próbál valaki bejelentkezni, egyből tudni fogunk róla!
Kérhetünk telefonos figyelmeztetést, vagy e-mailben érkezőt is, illetve a kettőt egyszerre. És itt még nincs vége a lehetőségeknek!
A Bejelentés jóváhagyása menüpontnál SMS kódot is kérhetünk, amit minden egyes bejelentkezésnél be kell írni, amikor másik böngészőből jelentkeznénk be.
Vagyis annak, aki megpróbál garázdálkodni a profilunkkal, erre a kódra is szüksége lesz! Nehezítsük meg a dolgát!