tóth gabi
A születés misztériuma mindenkit meghat és magával ragad. Kötõdés anya és gyermek között a világ legcsodálatosabb érzése. De vajon hol vannak a határok?
A szülés utáni első pillanatok minden édesanya emlékezetébe mélyen beégnek. Felejthetetlen élmény ez a kisbaba és az újdonsült anyuka számára is. Az első találkozás, az első együtt töltött óra, a lüktető köldökzsinór. Megmagyarázhatatlan és varázslatos. Egy angol anyuka, Adele Allen sokak számára megdöbbentő elhatározásra jutott.
Úgy döntött, hogy nem hajlandó mesterséges módon elszakadni újszülött gyermekétől. Nem engedte elvágni a köldökzsinórt, hanem annak leeséséig a babához kötve hagyta a méhlepényt.
A legújabb nézet szerint ugyanis a későbbi fejlődést és kötődést elősegítheti, ha a köldökzsinórt nem vágják el, amíg lüktet és él. Nemcsak a lelki, de a fizikai védettséget is megerősítheti.
Állítólag így az őssejtek valóban a gyerek testébe és nem egy lefagyasztásra váró fiolába kerülnek.
Lehet, hogy mindez sokaknak furcsán hangzik, de Adele valóban kivárta azt a pillanatot, amíg a természet elrendezi a dolgokat.
A csecsemő születése után még hat teljes napig a méhlepénnyel összekötve élt.
Csak amikor teljes egészében elsorvadt és leesett a köldökcsonk, akkor kezdte el normális életét.
Az elképzelést sokan támadják, de valójában sem ellene, sem mellette nem sikerült még igazán hathatós érvet felmutatni.
A kismama orvosai nem igazán támogatták a gondolatot, hisz ilyen esetekben a fertőzés veszélye szerintük nem kizárható. Azon aggódtak, hogy a zsinóron keresztül a már elhalt sejtek visszajutnak a kisbaba testébe. Az egyik legnagyobb veszélyt a méhlepény azonnali bomlása jelenti. Mivel egy élő, vérrel teli szervről van szó, az a levegőn gyakorlatilag oszlásnak indul.
A placentát egy kis kézi hűtőtáskába tette és sóval, valamint rózsaszirommal igyekezett elnyomni a bomlással együtt járó kellemetlen szagát.
Mind az orvostársadalom, mind a kívül álló emberek véleménye igen különböző. Neked mi a véleményed?