kulcsár edina
Nem csitul a korábbi valóságshow-szereplő szerelmi béklyója. VV Virág egyszerűen képtelen kilépni abból a kapcsolatból, ahol szeretet és ölelés helyett pofonokat és sebeket kap.
Több hónapja kezdődött már VV Virág mizériája. A valóságshow-hős több, a közösségi médiára feltett videóban sírva jelentkezett be, többnyire kék és lila foltokkal.
– Aki egy szerelmi kapcsolatban van benne, kevésbé képes reálisan látni az adott helyzetet. Ilyenkor a psziché úgy védekezik, hogy „becsukja a szemét”, és ami egy kívülálló számára egyértelmű, az az érzelmileg bevonódott embernek kevésbé.
A tudata igyekszik felnagyítani a jót és árnyalni a rosszat.
Vannak jó periódusok a kapcsolatban, és ezekből igyekszik táplálkozni a sértett fél – kezdte dr. Makai Gábor klinikai szakpszichológus.
Az olyan kapcsolatok, ahol a non- és verbális bántalmazás is jelen van, ott az illető sokszor nem hisz magában annyira, hogy kilépjen a mérgező kapcsolatából.
– A különböző veszekedésekben – amik akár tettlegességig is fajulhatnak – sokszor a bántott fél érzi hibásnak magát. Ilyenkor megjelenik a szégyen, a bűntudat és az önutálat. Próbálja megmagyarázni magának, hogy ő hergelte fel, megérdemli, ilyenkor egyfajta ködösítés indul be az illetőnél. Ezek az emberek, akik beragadnak egy ilyen „börtönbe”, ki vannak szolgáltatva, nem is tudják elképzelni az életet a másik nélkül.
Ők azt hiszik, szeretik a másikat, mert a jó periódusokban biztonságérzetet ad nekik.
Általában ezek az emberek kevés önbizalommal rendelkeznek, nem gondolják alkalmasnak magukat arra, hogy egyedül legyenek, azt érzik, nem képesek a saját lábukra állni. Emiatt nem lépnek ki a kapcsolatból és evickélnek – tette hozzá a szakember.
Virág többször is posztolt a bántalmazásáról, és a legutóbbi eset is arról ad tanúbizonyságot, hogy lépni kell, különben belátható időn belül rossz következményei lehetnek ennek a románcnak.
– Akik a közösségi felületeiket adnak hangot a szenvedésüknek, az egyfajta segélykérésnek minősül. Ilyenkor vannak olyan helyzetek, amikor tisztábban látja a saját helyzetét, megfogalmazza a kapcsolat tarthatatlanságát. Erre fel kell figyelnie a családnak és a rokonoknak, igazán csak ők tudnak erőt adni, de egy terápia lenne szükséges, aminek a célja az, hogy képes legyen racionálisan látni a helyzetét az illető – zárta a klinikai szakpszichológus.