kulcsár edina
Bódi Csabi elmondta, milyen volt, amikor még mélyszegénységben kellett megélniük a karácsonyt. Az énekes szerint nem feltétlenül volt rosszabb a nem létező karácsonyfa alá tenni a nem létező ajándékokat, mint most.
Aki követi a Bódi családot az tudja, hogy gyakran engedik be rajongóikat a mindennapok sűrűjébe. A rajongók láthatják azt a gyönyörű életet, ingóságokat, fényűző vacsorákat, amikben látszólag élnek Bódiék. Kevesen tudják azonban, hogy a család a mélyszegénységből érkezett. Így, karácsonykor Bódi Csabi felidézte, milyen körülményekkel kellett megbirkóznia gyermekkorában.
"Igazából foszlányok maradtak meg, de arra emlékszem, hogy nagy szeretet vett körül minket és meleg volt a házban. Életem első karácsonyfája olyan volt, hogy édesanyám a fehérre meszelt falba szögeket vert és zöld cérnát tekert rájuk, így egy karácsonyfa formája rajzolódott ki a falon" – idézte fel a Borsnak az énekes. "Szaloncukor helyett krumpli és kavics volt a nem létező karácsonyfán.
Fogott anyám néhány kavicsot, pár szem burgonyát, amit aztán kiskanállal kivájt, majd olyan összegyűjtögetett színes papírokba csomagolta, amiket az utcán talált. Cérnát tekert a két szélére, szaloncukor formájúra kötötte és ezt aggatta a rögtönzött karácsonyfára, amire néhány fenyőág is került az illat miatt"
– mesélte Csabi, majd elmesélte, milyen csalódás érte őt egyik karácsony estéjén.
"Emlékszem apám első gitárjára, amit karácsonyra kapott. Egy fekete, puha bőrtokban neki volt támasztva a falnak, én pedig gyerekfejjel azt hittem, hogy egy sonka, mert a formája arra emlékeztetett. Nagyon megörültem neki, mert azt hittem, végre jól lakunk! Egy dologgal lehetett kitörni ebből a közegből: tisztességes, becsületes és kemény munkával, amit a szüleim meg is tettek. Ennek köszönhetően valósulhatott az meg, hogy én voltam az első cigánygyerek, aki Nagyecseden bölcsődébe járhatott" – mesélte Csabi, majd elmondta, hogy amíg akkoriban szeretettel volt tele a szenteste, ma már másról van szó.
"Manapság a stressz, a megfelelni akarás, az idő- és pénzhiány jellemző a karácsonyra és abszolút nem arról szól, amiről kellene. A mi családunkban szerencsére ez sosem fordult elő, de sokaknál látom, hogy egy kézzel készített kis ajándék már semmit sem ér, csak a drága, csúcsmárkás termékek. Mi próbálunk egy láthatatlan határt húzni, azt adjuk a másiknak, ami praktikus és hasznos, nem mindenáron a legdrágább ajándékot vesszük meg. Ez is része annak, hogy igyekszünk felelős szülők lenni" – tette hozzá Csabi.