tóth gabi
Ropogós, friss ruhák, élre vasalt nadrágok, kemény ingnyakak. Hát igen... Így néz ki egy tökéletes ruhatár. Na, de ki gyõz ennyit vasalni?
Vasalni - tisztelet a kivételnek - senki nem szeret. Ha most te is egyetértően bólogatsz, és neked sincs semmi kedved a forró vasaló, és a ruhakupacok mellett tölteni a vasárnapodat, jól figyelj!
Mutatunk néhány bevált trükköt, amivel sok értékes percet és drága áramot is spórolhatsz meg magadnak!
Szóval, ha időt, pénzt és fáradtságot szeretnél megtakarítani, kövesd a a nagyon hasznos apró trükköket, és bojkottáld a vasalást! Jó, jó, azt nem tudjuk garantálni, hogy soha többé semmit nem kell vasalnod, de hogy minimum a kupac kétharmadát elfelejtheted, az biztos!
Soha ne tömd túl a mosógépet - nemcsak, hogy gyűröttebbek lesznek a ruhák, de kevésbé tud szépen mosni így a gép. Ha pedig lejárt a program, a lehető leghamarabb pakold ki a ruhákat!
Felejtsd el a magas fordulatszámú centrifugázást, 500-as fordulat épp elég ahhoz, hogy teregetéskor már ne csöpögjön a ruha! Talán egy kicsit lassabban szárad ugyan meg, de sokkal kevesebb a gyűrődés lesz minden egyes darabon!
Ecet
Az első számú aduász, az igazi jolly joker! Ha a gyűrődős cuccokat mosás előtt beáztatod egy kis ecetes vízbe, máris sokat segítettél magadon. Nyugodtan öntheted a mosógép dobjába is az ecetet, így legalább a vízkőoldásról is gondoskodsz!
Szódabikarbóna
Nemcsak hogy a gyűrődés lesz kevesebb, de fehérít, szagtalanít és még ruhák kifakulását is megakadályozza. Csak szórj belőle egy félzacskónyit, a mosóporos rekeszbe!
Mosódió
Abszolút környezetbarát, amellett, hogy jól tisztít, lágyítja is a szövetet! Így öblítő használatára nincs is szükség, vagyis rengeteget spórolsz vele.
A vasalásmentesség eléréséhez elengedhetetlen a jó teregetés! Mindig alaposan rázd ki a ruhákat, hosszában és keresztben is húzogass meg minden egyes darabot. Lehetőleg ne használj csipeszt. Legalábbis soha ne a ruha közepén. Sajnos nyomot hagy! Ha nagyon muszáj, csak az alján, vagy a tetején, ahol a varrás van.
Ingeket, pólókat vállfán száríts!
Igyekezz minden ruhadarabot külön vállfán kiakasztani. Az így kitett holmik ne érjenek egymáshoz. Ha valamelyik mégis gyűrött maradt volna a centrifugálás után, újra nedvesítsd meg, így tedd akaszd ki olyan helyre, ahol nem gond, hogy csepeg belőle a víz. A nedvesség súlya, és a hosszanti lógatás csodákat művel!
Néhány textília vasalása elkerülhetetlen, ilyen az ing, a konyharuha, az ágynemű. Legjobb, ha ezeket teljes száradás előtt, még nedvesen veszed le a kötélről. Így ugyanis spriccelés és gőzölés nélkül tudod csodálatosan simára vasalni a lenvásznakat is. Könnyíti a munkát, ha nehéz a vasaló talpa, ugyanis így a készülék súlya is simítja az anyagot.
Fontos!
Ha szárítógépet használsz, sose hagyd benne a program lejárta után a ruhákat. Reménytelenül gyűröttek lesznek akár egy óra alatt is!
Erre is létezik megoldás! Jó szolgálatot tehetnek a következő trükkök például egy hotelszobában, otthon, vagy az irodában az értekezlet előtt.
Nedves törölköző
Fektesd le a ruhát, tedd rá a törölközőt, és nyomogasd hozzá jó alaposan. Közben kicsit húzogasd meg több irányban a ruhát. Hagyd száradni pár percet, és már veheted is fel!
Hajszárító
Akaszd fel a gyűrött ruhadarabot, és úgy 5-10 centiméteres távolságból melegítsd a gyűrődésnél. Meglátod, a ráncok egy csapásra kisimulnak.
Párás zuhanykabin
Tedd vállfára a ruhádat és akaszd fel a zuhanykabin belsejébe. Nyisd meg a forróvizet, persze csak úgy, hogy a ruhát a közvetlen ne érje a víz. Az így keletkező gőz hatására csodálatosan kisimulnak a textilszálak, így maga a ruha anyaga is.
Vízforraló
Miközben vizet forralsz a kávédhoz, akár ki is simíthatod gyűrött blúzodat. Ha felforrt a víz, nyisd ki a forraló tetejét, és lógasd a gyűrött ruhadarabod úgy 30 centiméterrel a gőz fölé. Voilá! Kész is a felfrissített, kisimult blúz!