RETRO RÁDIÓ

Katar leállította a cseppfolyósított földgáz termelését a támadások miatt

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2026. 03. 02. 13:49
Frissítve2026. 03. 02. 14:52

Óvintézkedés gyanánt bezárták az olaj- és gázlétesítményeket is.

Katar hétfőn leállította a cseppfolyósított földgáz termelését, míg Szaúd-Arábia bezárta a legnagyobb hazai olajfinomítóját egy dróntámadás után - árulta el egy forrás a Reutersnek. Az izraeli és amerikai csapások, valamint az iráni megtorlás miatt óvintézkedés gyanánt bezárták az olaj- és gázlétesítményeket a Közel-Keleten.

Katar a világ egyik legnagyobb LNG-exportőre, a globális export nagyjából 20 százalékát adja, és a cseppfolyósított földgáz fontos európai beszállítójává vált. 

A régió elleni támadások hulláma harmadik napja tart, aminek következtében az iraki Kurdisztánban a legtöbb olajtermelés és számos jelentős izraeli gázmező leállt, ami visszafogta az Egyiptomba irányuló exportot. Az olajárak 13%-kal emelkedtek, meghaladva a 82 dollárt (nagyjából 26.614 forint) hordónként, ami a 2025 januárja óta mért legmagasabb ár, mivel a konfliktus miatt a Hormuzi-szorosban, amelyen keresztül a globális olajkínálat ötöde áramlik, szinte teljesen leállt a szállítás.

A rezsicsökkentés csak az olcsóbb orosz energiával tartható fent. Az iráni háború felhajtotta a világpiaci árakat a gáz és az olaj tekintetében is, így a magyar emberek érdeke, hogy Magyarország továbbra is hozzájusson az orosz energiaforrásokhoz. Magyar Péter és a Tisza Párt azonban továbbra is az orosz energia ellen beszél, veszélybe sodorva ezzel rengeteg magyar család megélhetését.

 


 


 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.