
Csak egy fotót akart: 40 métert zuhant a vízeséssel
"Közel került a vízeséshez, és amikor le akart fényképezni, elvesztette az egyensúlyát” – mondta Gustavo Sabatoski, a tűzoltóság kadétja.
Egy 36 éves turista meghalt, miután megpróbált fotót készíteni egy brazil vízesésnél. Vele lévő társa is majdnem vele zuhant.

Fotó: unsplash (illusztráció)
A Caio Libero Batistela néven azonosított férfi február 21-én, szombaton a brazíliai Ponta Grossa városában található São Jorge folyó vízesésének a széléről lezuhant a mélybe. Közel 40 métert zuhant.
A vízeséssel együtt zuhant
A tűzoltók szerint Batistela a vízesés széléhez közeledett, miközben megpróbált fényképet készíteni, amikor elvesztette az egyensúlyát és elesett.
A vele lévő személy beszámolói szerint közel került a vízeséshez, és amikor megpróbált képet készíteni, elvesztette az egyensúlyát
– mondta Gustavo Sabatoski tűzoltósági kadét.
A vele lévő személy még megpróbálta megkapaszkodni a ruhájában, de sajnos nem sikerült, és majdnem elesett
– tette hozzá Sabatoski.
A São Jorge folyó vízesése egy meredek szurdok tetején található, számos más sziklaalakzattal körülvéve. A vízesés alján további sziklák és fák, valamint egy kis tó volt. A mentőegységek a hírek szerint helyi idő szerint délután 2:50 körül érkeztek a helyszínre. A jelentések szerint a meredek és veszélyes terep miatt nehézségeik akadtak a helyszín megközelítésével.
A férfit egy magas kockázatúnak tekintett területen találták meg. Miután a mentőegységek a helyszínre értek, a vízesés környékét lezárták, amíg meg nem érkeztek a helyszínelők. A hírek szerint még mentő helikoptert is hívtak, de Batistela a helyszínen meghalt.
A People értesülései szerint az incidens után Batistela holttestét a Ponta Grossa-i Igazságügyi Orvostani Intézetbe szállították, mielőtt végül átadták családjának.





