RETRO RÁDIÓ

Postán küldtek vissza egy lopott koponyát a bécsi Szent István-székesegyháznak

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2025. 10. 31. 13:05

A tolvaj azt írta: megbánta tettét.

Postán küldött el egy emberi koponyát a bécsi Szent István-székesegyháznak (Stephansdom) egy német férfi, aki azt állította, hogy a csontot ő lopta el a bazilikából 60 évvel korábban, de mára megbánta a tettét, és úgy döntött, visszaszolgáltatja az ereklyét - jelentette a Kronen Zeitung osztrák bulvárlap online kiadása.

Postán küldtek vissza egy lopott koponyát a bécsi Szent István-bazilikának

A küldeményt a bazilika egyik építési és fenntartási ügyintézője bontotta fel, aki elmondása szerint megdöbbenéssel fogadta annak tartalmát, de a dobozban talált levelet már meghatottsággal vegyes érzésekkel olvasta el. Ebben a szerző megrendítően írta le tettét és döntését:

„Amikor fiatal turista voltam, elvittem a katakombákból egy csontváz fejét. Most, az életem végén, szeretném rendezni a lelkiismeretem”.

A templom illetékesei szerint a visszaküldött koponya pontos eredete már nem azonosítható. A katakombákban található maradványok ugyanis keverten, több korból és forrásból származnak, így a szakértők sem tudják megmondani, kihez tartozhatott az adott csontdarab. 

A bazilika közölte: a koponya visszakerül a többi maradvány közé, de nem külön jelölve vagy kiállítva. A templom képviselői egyútta köszönetet mondtak a névtelen férfinak, amiért lelkiismeretét követve visszajuttatta az eltulajdonított tárgyat, és így, ha szimbolikusan is, de helyreállt a rend.

A koponyát tartalmazó csomag egyébként nem tartalmazott semmiféle visszakereshető adatot, így a férfi személyazonossága ismeretlen maradt. A rendőrség nem indított hivatalos vizsgálatot, mivel sem a bűncselekmény ideje, sem a konkrét körülmények nem tisztázhatók, és az eset elévültnek tekinthető. 

Az egyházi hatóságok sem kívánnak további lépéseket tenni, hiszen – ahogyan a bazilika szóvivője nyilatkozta – „a legfontosabb az, hogy a maradvány visszakerült, és a férfi lelke békére találhatott”.

A Szent István-bazilika alatt található katakombák Bécs egyik kevésbé ismert, de rendkívül különleges nevezetessége, ahol mintegy tizenegyezer ember földi maradványait őrzik. A föld alatti folyosókat a 18. században alakították ki, és a pestisjárvány idején temetkezési helyül szolgáltak. A katakombák ma is látogathatók, vezetett túrák keretében.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.