RETRO RÁDIÓ

Most jött a szörnyű hír: sárlavina borította be a falut, helikopterrel mentették az embereket

Létrehozva2025. 07. 02. 08:44

Több tucat embert evakuáltak kedden helikopterrel egy osztrák faluból és környékéről, miután sárlavina temette maga alá az alpesi település házait - közölték a helyi hatóságok.

A hétfői heves esőzés által elindított sárlavina vízzel és törmelékkel borította be a Gschnitztal völgyben fekvő tiroli falu, Gschnitz házait, a hegyen lévő három menedékház pedig megközelíthetetlenné vált. A járhatatlan utak miatt az osztrák hadsereg Black Hawk helikopterrel menekített ki mintegy 100 embert a faluból és környékéről.

Illusztráció / Fotó: Pexels

Elmar Rizzoli, a tiroli katasztrófavédelem vezetője az ORF osztrák közszolgálati televízióban elmondta, hogy a menedékházak közül a helyi túraútvonalak mentén a Bremerhütte, az Innsbruckerhütte és a Tribulaunhütte egyelőre nem elérhető. Lukas Braunhofer, a helyi tűzoltóság parancsnoka pedig arról számolt be, hogy a hétfőn késő délután bekövetkezett földcsuszamlás miatt a Gschnitzbach patak is kilépett medréből, és áradást okozott a környéken – írja az MTI.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.