RETRO RÁDIÓ

Ismét megtörtént: ejtőernyős repülőgép zuhant a mélybe, többen súlyosan megsérültek

Létrehozva2025. 07. 03. 12:15

Többen is megsérültek a balesetben.

New Jerseyben zuhant le egy ejtőernyős repülőgép, aminek következtében többen is súlyosan megsérültek. A Cessna 208B típusú repülőgép nem sokkal a felszállást követően motorhibát jelentett, majd egy fának ütközött.

repülő, repülőgép, utasok
Többen is megsérültek, miután lezuhant a repülőgép / Fotó: Suhyeon Choi / Unsplash.com (Képünk illusztráció)

A fának csapódott repülőgép 15 embert szállított, akik közül 14-en megsérültek. Hárman életveszélyes állapotban vannak, és további 11 főt szállítottak kórházba. A mentőszolgálatokat este 5-kor értesítették, amikor a Cross Keys repülőtéren bekövetkezett a baleset. Videófelvételek rögzítették, ahogy a tűzoltóság és a mentőszolgálat hordágyon hozza le a sérült utasokat.

Andrew Halter, a Gloucester megyei katasztrófavédelem munkatársa elmondta, hogy a személyzet „jelentős károkat” talált a repülőgépen, és a sérültek közül sokan kerozinnal voltak borítva:

A betegeket fertőtlenítették, mielőtt kórházba szállították volna őket. A repülőgépen 15 ember tartózkodott, köztük a pilóta.

Andrew Halter hozzátette, hogy a legtöbb sérülés könnyebbnek tűnik, és az utasok egyike megtagadta a helyszíni ellátást. A pilóta műszaki hibát látva megpróbált visszafordulni és leszállni, de sajnos nem sikerült. A vizsgálatok szerint motorhiba vezethetett a balesethez, de a nyomozás még folyamatban van - írja a Daily Star.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.