Létrehozva: 2025.04.09.

Dróntámadásokat hajtana végre a mexikói dorgkartellek ellen az Egyesült Államok

Trump már az elnökválasztási kampányban megígérte, hogy megválasztása esetén felveszi a kesztyűt a mexikói drogkartellek ellen a déli határon át történő kábítószer-kereskedelem elleni küzdelem részeként.

Donald Trump amerikai elnök csapata azt fontolgatja, hogy katonai dróncsapásokat hajt végre Mexikó területén, az országban működő drogkartelek ellen - jelentette jól értesült kormányzati forrásokra hivatkozva az NBC News amerikai hírportál. A lap beszámolója szerint a lehetséges támadások a drogbárókat, és kartelek infrastruktúráját vennék célba.

Dróntámadásokat hajtana végre a mexikói dorgkartellek ellen az Egyesült Államok

Sajtóértesülések szerint Fehér Ház titkos tárgyalásokat folytat a mexikói hatóságokkal a lehetséges csapásokról, de az amerikai döntéshozók a Mexikó beleegyezése nélküli, egyoldalú támadásokat sem zárják ki. 

Az NBC úgy tudja, hogy a támadásokról folyó tárgyalások még korai stádiumban vannak, és a Fehér Ház mellett a védelmi minisztérium és a hírszerzés ügynökségek is részt vesznek bennük.

A híreszteléssel kapcsolatban fontos elmondani, hogy Trump korábban hat mexikói drogkartellt minősített terrorszervezetnek, ami elvben feljogosítja arra, hogy megelőző csapásokat mérjen a csoportokra. Ennek ellenére a közvetlen katonai beavatkozás példátlan lenne, és egyértelműen átlépné a vörös vonalat a drog elleni küzdelemben. Szakértők szerint egy ilyen beavatkozás garantáltan az Egyesült Államok és Mexikó közötti kapcsolatok éles romlását idézné elő.

A sajtóhírekre reagálva Claudia Sheinbaum mexikói elnök kedden kijelentette, hogy hazája kategorikusan elutasít minden egyoldalú amerikai katonai tevékenységet Mexikóban, hozzátéve, hogy az ilyen katonai akciók "semmit sem oldanának meg".

"Nem értünk egyet semmiféle beavatkozással. Ez most nagyon világosan mondom: koordinálunk, együttműködünk, de nem vagyunk alárendelt ország"

- fogalmazott a mexikói elnök egy kedd reggeli rádióinterjúban. 

Sheinbaum korábban egyébként beleegyezett abba, hogy fokozza a katonai és a megfigyelő repüléseket Mexikó felett, hogy kartellműveletekkel kapcsolatos információkat gyűjtsön az Egyesült Államok számára. 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek