
Donald kacsának nevezte Trumpot a kolumbiai elnök
Trump ezt biztosan nem hagyja majd szó nélkül.
Gustavo Petro kolumbiai elnök Donald kacsának nevezte Donald Trump amerikai elnököt, miután a Trump-adminisztráció visszavonta az Egyesült Államokba szóló beutazási vízumát - írja a New York Post amerikai napilap online kiadása.

Az államfő minderről egy bogotái kormányülésen beszélt. Elmondása szerint a vízumának visszavonása miatt nem tudott részt venni a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Világbank által szervezett tavaszi, washingtoni találkozókon.
„Nem mehetek az Egyesült Államokba, mert elvették a vízumomat. Mondjuk nem is lenne szükségem vízumra, de mindegy. Amúgy is többször láttam már a Donald kacsát, szóval majd megyek máshova, és megnézek valami mást"
- fogalmazott Petro a kolumbiai El Tiempo beszámolója szerint.
A lap megkeresésére az Egyesült Államok bogotai nagykövetsége azt válaszolta, a vízumnyilvántartások az amerikai törvények értelmében titkosak, ezért nem oszthatnak meg részleteket azokkal kapcsolatban.
A Bogotá City Paper arról számolt be, hogy Petro beutazási tilalma miatt Laura Sarabia kolumbiai külügyminiszter képviseli az országot az Egyesült Államokban, és hamarosan New York-ba utazik, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa előtt beszéljen.
Az év elején azért mérgesedett el Gustavo Petro és Donald Trump között a viszony, mert a kolumbiai elnök megtagadta, hogy leszálljon az országban kettő, kitoloncolt illegális kolumbiai migránsokat szállító amerikai katonai repülőgép. Az elnök akkor kijelentette: „az Egyesült Államok nem kezelheti bűnözőkként a kolumbiai migránsokat".
Erre válaszul Trump 25 százalékos védővámot jelentett be a kolumbiai termékekre, majd azzal fenyegetőzőtt, hogy ezt a számot minden héten megduplázza, ha Gustavo Petro nem változtja meg a döntését. Az ellenintézkedések hatására Kolumbia végül inkább mégis beleegyezett abba, hogy átvegye a deportált migránsokat.







