Létrehozva: 2025.04.08.

A baloldali amerikaiak fele helyeselné Trump meggyilkolását

"Ami korábban kulturálisan tabu volt, az mára elfogadhatóvá vált. Egyértelmű változást látunk a gyilkossági kultúrában Amerikában".

A baloldali beállítottságú amerikaiak több mint fele úgy gondolja, hogy indokolt lenne Donald Trump amerikai elnök meggyilkolása - derült ki a Network Contagion Research Institute (NCRI) közvélemény-kutató napokban publikált felméréséből. Az intézet megjegyzése szerint az Egyesült Államokban egyre többen helyeslik, sőt  bátorítják a politikai indítatású gyilkosságokat "a társadalmi igazságosság eltorzult érzésének nevében".

A baloldali amerikaiak fele helyesli Trump meggyilkolását

Az 1200 ember megkérdezésével készült felmérés szerint az emberek 38 százaléka látná igazoltnak Donald Trump meggyilkolását, míg a baloldali elköteleződésű válaszadók körében ez az arány már 55 százalék. Az utóbbi csoportban a válaszadók 13,2 százaléka szerint lenne "teljesen indokol" az elnök megölése. 

"Ami korábban kulturálisan tabu volt, az mára elfogadhatóvá vált. Egyértelmű változást látunk a gyilkossági kultúrában Amerikában, ezek nem elszigetelt vélemények. Trump tökéletes célpont a gyilkossági kultúra számára. Hatalmas, gazdag és provokatív. Ezek a címkék a legmagasabb polcra teszik őt azok számára, akik a politikai erőszakot dicsőítik"

- fogalmazott az eredményeket értékelve Joel Finkelstein, a kutatás vezetője.

Az NCRI szerint a kutatás eredményei visszaigazolják az amerikai politikai kultúrán belüli szélesebb körű „aggasztó tendenciákat” , ami arra utal, hogy az erőszak támogatása egyre inkább normalizálódik.

Donald Trump és Elon Musk meggyilkolásának helyeslői százalékosan: összes megkérdezett (kékkel) baloldali válaszadók (sárgával)

Mivel Elon Musk politikai szerepvállalása miatt az elmúlt időszakban több Tesla autókereskedést is megtámadtak az Egyesült Államokban, az NCRI erről a jelenségről is megkérdezte az embereket. Az ilyen és ehhez hasonló akciókkal az összes válaszadó 40 százaléka értett egyet "bizonyos mértékben", a magukat baloldali tartók körében viszont már szignifikánsan magasabb volt a vandalizmus és az anyagi károkozás támogatottsága.

"A Tesla a kapitalizmussal, a technológiai hatalommal és a konzervatív politikával kapcsolatos szélesebb körű frusztrációk jelképévé vált. Egy Tesla kereskedés felgyújtása nem csak tiltakozás, hanem teljesítmény, egy radikális csoporthoz való tartozás jele. Az ilyen magatartás szorosan összefonódik a politikai merényletekkel, és az erőszak egyéb formáinak támogatásával"

- fogalmazott a kutatás vezetője.

Finkelstein úgy véli, hogy a „gyilkossági kultúra” pszichológiai gyökerei az ideológiai radikalizmus és a tehetetlenség érzésének keveréke, különösen a választási vereségek következtében.

"Amikor az emberek úgy érzik, hogy nincs beleszólásuk a közélet alakulásába, nincs jövőjük és nincs vezetésük, amely jövőképet kínálna, akkor fogékonyak lesznek a radikális elképzelésekre" 

- mondta az elemző.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek