időjárás
A keresztény egyház fejét egy hete kórházban ápolják.
Egy héttel ezelőtt, február 14-én költözött be a Vatikán kórházába Ferenc pápa, miután több napja hörghurutos tünetek kínozták. Később kiderült, hogy nagyobb a baj, és különböző fertőzésekről és kétoldalú tüdőgyulladásról számoltak be a sajtóorgánumok. A Vatikán megerősítette, hogy a pápa egészségi állapota nem a legjobb, ugyanis korábban egy súlyosabb tüdőbetegsége miatt eltávolították a légzőszerve egy részét, ezért fogékonyabb az ilyen jellegű megbetegedésekre az idős szentatya. Az állapota romlása után lemondták minden előre leszervezett programját, majd azt közölték a nyilvánossággal, hogy ameddig nem lesz jobb állapotban Ferenc pápa, addig nem hagyhatja el a kórházat. A katolikus egyház imáival támogatja a vezetőjét.
Lapunk is beszámolt róla, hogy bár az egyház és a bíborosok optimistán látják a helyzetet, és arról beszélnek, hogy Ferenc pápa egészségi állapota stabil, maga a beteg kevésbé rózsásan látja a helyzetet. Erre utalt az is, hogy néhány nappal ezelőtt azt üzente az egyházi méltóság az egyik bíborosának, hogy úgy érzi "hogy ezt a harcot már nem fogja tudni megnyerni".
Ezután azonban csütörtök reggel már ülve tudta elfogyasztani a reggelijét, így bizakodásra okot adó jelentések is érkeztek az állapotáról.
Most azonban újabb meglepő dolog derült ki a pápáról és a terveiről:
Gianfranco Ravasi bíboros ugyanis elárulta az olasz televízióban, hogy Ferenc pápa úgy határozott, hogy "lemond a tisztségéről, ha már nem tud megfelelő módon és kellő határozottsággal kommunikálni az emberekkel". A francia bíboros szerint minden eshetőséget számba kell venniük ilyen helyzet esetén, és nincs akadálya a lemondásnak végszükség esetén. A pápa általában a haláláig szolgál, azonban Ferenc pápa elődje XVI. Benedek szintén lemondott a pápai székről idős kora és egészségi állapota miatt 2013-ban. Ezzel pedig ő lett a harmadik pápa a történelem során, aki lemondott a legfontosabb egyházi szerepéről
- számolt be róla a TheSun.