5°C
9°C

Miklós névnapja

RETRO RÁDIÓ

Egy vegyész-mérnök páros robbantott a marseille-i orosz konzulátusnál

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2025. 02. 28. 21:24
Frissítve2025. 02. 28. 21:24

Tettüket az orosz-ukrán háborúval magyarázták.

Két meg nem nevezett francia állampolgár beismerte, hogy ők robbantottak házi kézőszítésű bombát Oroszország marseille-i főkonzulátusán hétfő reggel. A gyanúsítottakról mindösszesen annyit tudni, hogy egyikük vegyész, másikuk pedig mérnök végzettségű. Tettüket az Oroszország és Ukrajna közötti konfliktussal magyarázták - jelentette a helyi sajtó.

Egy vegyész-mérnök páros robbantott a marseille-i orosz konzulátusnál

Ahogy arról a hazai sajtó is széles körben beszámolt, hétfőn két robbanószerkezetet dobtak az orosz főkonzulátus területére Marseille-ben, amelyek közül az egyik működésbe lépett. Francia médiajelentések szerint Molotov-koktélokkal támadták meg az épületet. A támadásban a főkonzulátus munkatársai nem sérültek meg, és a diplomáciai misszió sem szenvedett károkat. A rendőrség később egy lopott autót talált a diplomáciai képviselet közelében.

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője később azt mondta, hogy a főkonzulátus területén történt robbanások minden jel szerint terrortámadásra utalnak. A tisztviselő kijelentette, hogy Moszkva átfogó és gyors vizsgálatot követel az akkreditáló országtól az incidens kapcsán, valamint a külképviselet biztonságának megerősítését kérte.

A francia sajtó hétfő este közölte, hogy a hatóságok két potenciális gyanúsított tartóztattak le egy Ukrajna-párti tüntetésen Marseille-ben. Nicolas Bessone ügyész szerdán azt közölte róluk, hogy a francia Nemzeti Tudományos Kutatási Központnál (CNRS) dolgoznak, az egyik vegyészként, a másik pedig mérnökkén. 

Az ügyész elmondta, hogy a két ember csütörtökön áll bíróság elé, a vád „mások tulajdonának megrongálása személyre veszélyes eszközzel” és „robbanó- vagy gyújtószerkezet engedély nélküli előállítása”.

Az incidens kapcsán érdemes elmondani, hogy az orosz Külső Hírszerző Szolgálat a múlt héten jelezte: Kijev terrortámadásokat tervezhet az orosz diplomáciai képviseletek ellen Európában, hogy megakadályozza az ukrán konfliktus rendezésére irányuló tárgyalásokat.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.