tóth gabi
Egy etikus hacker elárulta és kiemelte, csakis saját töltőnkben bízzunk.
Vendégségben, esetleg idegen helyeken is, ha lemerül a telefonunk, első dolgunk kérni mástól kölcsön töltőt. Egy profi hacker azonban közölte, ez az egyik legtiltottabb dolog, ha meg akarjuk védeni mobiltelefonunk adatait. Ryan Montgomery etikus hacker, aki cégek kiberbiztonságán dolgozik most, egy Instagram-videóban elárulta, hogy az idegen eredetű töltőkábelek használata bizony komoly bonyodalmakat okozhat.
Soha ne bízz egy töltőben, ami nem a tied
- közli hozzátéve, hogy egy általános kinézetű, teljesen jól működő töltőzsinór, amit laptopba bedugva töltenek, teljes hozzáférést ad a laptop és a telefon adataihoz is. Épp ezért, ha mégis így tennénk néha-néha, érdemes beszerezni egy USB adatblokkolót. A kis eszköz ugyanis megakadályozza azt az eszközök közé illesztve, hogy a kiberbűnözők információkhoz jussanak hozzá.
A fiatal etikus hacker figyelmeztetése ráadásul azok után érkezik, hogy tavaly az FBI közölte, nem érdemes használni a nyilvános töltőállomásokat (pl.: repterek, állomások), ugyanis azok a publikus USB csatlakozók nyilvánosan hozzáférhetőek és állíthatóak, így könnyen lophatnak velük információkat, adatokat úgy, hogy akár közben az eszközt is tönkreteszik. Egy USB kábel a telefonszámára ugyanis nemcsak töltő eszköz de adattovábbító is, minden esetben – emelte ki a UNILAD.