KÜLFÖLD

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.11.12.

Német innováció: Múzeumokban kiállított tankokon képzik ki az ukrán katonákat

Szerintük így lehet legjobban felkészülni az oroszok taktikáira.

Hadtörténeti múzeumoktól kölcsönzött szovjet tankok, páncélozott járművek és más korabeli eszközök segítségével képzik ki az ukrán katonákat Németországban - írja a londoni székhelyű Reuters hírügynökség. 

Német innováció: Múzeumokban kiállított tankokon képzik ki az ukrán katonákat

A német különleges kiképzési parancsnokságának vezetője, Andreas Marlow altábornagy elmondta, hogy az orosz hadsereg gyakran állít csapdákat elöregedett harcjárművekben a fronton, amire fel kell készíteni a később idetelepített ukrán katonákat. Elmondása szerint ennek a legjobb módja, ha a múzeumi tankok segítségével szemléltetik, mire kell figyelni a harctéren talált elhagyott járműveknél.

"Ezeket a múzeumi eszközöket a mai napig használja az orosz hadsereg, és néha csapdákat telepítenek beléjük, majd hátra hagyják őket. Ha ilyen járművek használunk a kiképzés során, az megkönnyíti annak bemutatását, hogy hol kell óvatosnak lenni, amikor felnyitjuk a járműveket, nehogy egy hátra hagyott gránát felrobbanjon"

- magyarázta a Reutersnek Andreas Marlow, aki arra kérdésre nem volt hajlandó válaszolni, hogy honnan kölcsönözték a muzeális harckocsikat, és hányat.

Az ukrán katonák németországi kiképzése során nagy hangsúlyt fektetnek az orosz lövészárokrendszerek tanulmányozására is. A Reuters értesülései szerint a német hadsereg orosz szabványok szerint épít lövészárkokat a gyakorlótéren, hogy az ukrán katonák megismerhessék a jellegzetességeiket és a mértani felépítésüket. Ez azért fontos, mert az orosz lövészárkok többségét előre rögzített séma szerint ássák ki, így pontosan lehet tudni, hol alakítanak ki bennük óvóhelyeket és fegyverállásokat.

Emellett az ukrán katonák megtanulják a nagy teljesítményű harckocsik és precíziós légvédelmi rendszerek kezelését, valamint elsajátítják a mesterlövészet, a műszaki feladatok és az elsősegélynyújtás fortélyait. Továbbá a modern technológia is fontos szerepet kap a felkészítésben. A kiképzők harci szimulátorokat és csúcsmodern bábukat használnak a gyakorlatok során, miközben nagyobb hangsúlyt fektetnek a drónok alkalmazására, mind megfigyelési célokból, mind az ellenséges drónok elhárítására.

A Reuters beszámolója szerint a program keretében eddig mintegy 18 ezer ukrán katonát képeztek ki Németországban, 17 különböző nemzet oktatóinak részvételével. 

Az ukrán katonák németországi kiképzése az EU 2022-ben indult katonai missziójának része, amely az ukrán fegyveres erők állományának egyéni, kollektív és speciális képzését nyújtja több uniós tagállam területén. A program eredetileg két évre szólt, most novemberben azonban az Európai Unió Tanácsa két évvel, 2026. november 15-ig meghosszabbította. Ennek kapcsán fontos elmondani, hogy Magyarország semmilyen módon nem vesz részt az ukrán katonák kiképzésében és a fegyverszállításokban.

A program keretében egyébként eddig mintegy 63 ezer katonát képeztek ki, ami tíz dandárnak felel meg. A misszió az elkövetkező hónapokban további 15 ezer katona kiképzését végzi el, így a kiképzett ukrán katonák teljes száma a tél végére 75 ezer fölé emelkedik.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek