Létrehozva: 2024.11.30.

7 tipp, amivel túljárhatunk a csalók eszén

Sajnos egyre több a veszély a netes vásárlások kapcsán.

A legfrissebb jelentések szerint a különböző, adathalász, csalók által üzemeltetett weboldalak száma 89%-kal nőtt a tavalyi évhez képest, és a postaládákba érkező vásárlási ajánlatok közel 80%-a is csalás. Az internetes átverések a karácsony előtti vásárlási időszakban kifejezetten gyakoriak. Épp ezért nem árt, ha résen vagyunk, jobban, mint bármikor!

Az internetes csalók az idősebb korosztályokra a legveszélyesebb Fotó: Pexels/picjumbo.com 

Így ne legyünk internetes csalók áldozatai!

A Google keresési eredményeit manipulálták, hogy a forgalmat veszélyes weboldalakra irányítsák. Nem meglepő tehát, hogy az FBI új figyelmeztetést adott ki az online térben vásárlók számára, amelyben meghatározza azokat az eladókat, akiket el kell kerülni. 

A böngészőpiac 95%-át uraló Chrome, Safari és Edge felhasználói számára összeállított egy hét tippből álló listát a Forbes, amivel kikerülhetjük, hogy a csalók áldozataivá váljunk.

  1. Ne vásároljunk sehonnan, amíg nem ellenőriztük alaposan az URL-címet, hogy megbizonyosodjunk arról: a hely biztonságos. Ha nem látjuk a megbízható weboldalra utaló "https" jelölést, inkább keressük meg az áhított terméket máshol!
  2. Ha először vásárolnánk egy weboldalon, előtte végezzünk kis háttérkutatást, olvassuk el a kritikákat, értékeléseket! Sajnos azonban tudnunk kell: ezeket egyre könnyebben hamisítják, így a túl sok semmitmondó, általános, semmilyen konkrétumot nem tartalmazó értékelés is gyanút válthat ki belőlünk!
  3. Ha aukciós oldalt vagy piacteret használunk, óvakodjunk a többnyire kedvezőtlen visszajelzésekkel vagy visszajelzéssel egyáltalán nem rendelkező eladóktól!
  4. Ne vásároljunk olyan eladóktól, akik olyan országokban árulnak, ahol nem kerül forgalomba egy adott termék, ők mégis a termék hivatalos kereskedőjeként vagy gyári képviselőjeként mutatkoznak be!
  5. Óvakodjunk az olyan eladóktól, akik elhitetik, hogy határon belül árulnak, de később különféle indokra hivatkozva azt akarják elhitetni, hogy "éppen most" külföldön tartózkodnak.
  6. Ne vásároljunk olyan weboldalakról, amelyek szokatlan szállítási módokat határoznak meg, vagy amelyek a vámellenőrzés vagy a vámfizetés megkerülését ajánlják fel, hasonlóképpen ne vásároljunk olyan eladótól, akit nem ismerünk, de ő mégis közvetlen pénzátutalást kér!
  7. Ne fizessünk ismeretlen helyen ajándékkártyával a megvásárolt termékekért! Rendszerint a csalók csak ezek adatait és azonosító kódját kérik el, hogy aztán felhasználhassák – természetesen anélkül, hogy a terméket megkapnánk.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek