Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
KÜLFÖLD

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.10.29.

A TikTok alapítója lett Kína leggazdagabb embere

41 évesen ért a csúcsra a népszerű videós közösségi oldal atyja.

Csang Jiming, a TikTok közösségi platform alapítója vette át a vezetést a leggazdagabb kínaiak listáján. A sanghaji Hurun gazdasági magazin kedden közzétett becslése szerint a 41 éves techvállalkozó 49,3 milliárd dolláros vagyonnal rendelkezik  - írja a CNBC amerikai hírportál

A TikTok alapítója lett Kína leggazdagabb embere

Csang Jiming középosztálybeli családba született 1983-ban, a szülei köztisztviselők voltak. Az egyetemen mikroelektronikai mérnöknek és szoftvermérnöknek tanult, majd a diploma megszerzése után a Microsoft amerikai technológai vállalatnál dolgozott. A TikTok anyacégét (ByteDance) 2012-ben alapította, amely eleinte keresőoldalakat működtetett, és csak 2015-ben indította el a népszerű videós közösségi oldalát.

A 41 éves techvállalkozó 2022-ben lemondott a ByteDance vezetéséről, de a kapcsolata nem szakadt meg a céggel, melyben jelenleg is nagy tulajdonrészt birtokol. Részben ennek köszönheti a mesés vagyongyarapodását, a cégcsoportnak ugyanis 30 százalékkal növekedett az értéke az elmúlt évben. A TikTok jelenleg közel 800 millió aktív felhasználóval rendelkezik, lakosságarányosan az Egyesült Államokban használják a legtöbben az alkalmazást.

Iparági információk szerint Csang Jiming jelenleg Szingapúrban él a családjával, ahová a ByteDance-től való távozása után költözött a Kínai Kommunista Párttal való rossz viszonya miatt. 

A leggazdagabb kínaiak listáját egyébként az elmúlt három évben Csung Sansan vezette, aki palackozott ásványvizek és üdítők eladásából tett szert mesés vagyonra. A 71 éves vállalkozó idén a második helyre csúszott a 47,9 milliárd dollárra becsült vagyonával. A harmadik helyen Pony Ma Huateng, a Tencent nevű technológiai vállalat alapítója áll, annak ellenére, hogy a vagyona 13 százalékkal, 44,4 milliárd dollárra nőtt. (A Tancet cégcsoport közösségi és üzenetküldő alkalmazások fejlesztésével és üzemeltetésével foglalkozik, ezért gyakran nevezik a kínai Facebooknak.)

A Hurun magazin legfrissebb listája szerint Kínában 1094 személy vagyona haladja meg az 5 milliárd jüant (262 milliárd forint), ami 12 százalékkal, azaz 147 fővel kevesebb, mint az előző évben. A visszaesést a kínai gazdaság nehézségeivel, valamint az ingatlan- és a tőkepiac gyenge teljesítményével magyarázzák a szakértők.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek