RETRO RÁDIÓ

A világ vezetői elítélték a Trump ellen történt merényletet és a politikai erőszakot

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2024. 07. 14. 08:43
Frissítve2024. 07. 14. 15:40

A világ vezetői elítélték a Donald Trump volt amerikai elnök, republikánuspárti elnökjelölt pennsylvaniai nagygyűlésén szombaton történt lövöldözést, amelyben a politikus megsérült, egy résztvevő és a lövöldöző pedig életét vesztette.

   Kisida Fumio japán miniszterelnök azt mondta: "határozottan ki kell állnunk a demokráciát megkérdőjelező erőszak minden formája ellen".
    Keir Starmer brit miniszterelnök kijelentette: megdöbbentették a sokkoló jelenetek a gyűlésen. "A politikai erőszaknak semmilyen formában nincs helye társadalmunkban, és gondolataim a támadás minden áldozatával vannak".
    Justin Trudeau kanadai miniszterelnök azt mondta, hogy a történtek után "rosszul érezte magát". Hozzátette, a politikai erőszak soha nem elfogadható.
    Antonio Guterres ENSZ-főtitkár szóvivője elítélte a lövöldözést, és "politikai erőszakcselekménynek" nevezte azt.    
    Luiz Inacio Lula da Silva brazil elnök elfogadhatatlannak nevezte a lövöldözést, miközben másokat is a cselekmény elítélésre szólított fel. 

A Donald Trump volt elnök elleni támadást a demokrácia és a politikai párbeszéd minden védelmezőjének hevesen el kell utasítania. Amit ma láttunk, az elfogadhatatlan

- tette hozzá.
    Narendra Modi indiai miniszterelnök Trumpot barátjának nevezte, és mielőbbi gyógyulást kívánt neki. Azt mondta, határozottan elítéli az incidenst, az erőszaknak nincs helye a politikában és a demokráciákban.
 

 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.