tóth gabi
Szülei igyekeznek mindent megadni a vak kislánynak.
Szüleit teljesen lesújtotta a tény, hogy kislányuk, Margot az anophthalmia nevű ritka betegséggel született. Ez azt jelenti, hogy a szeme és a látóidegei nem fejlődtek ki az anyaméhben, így örök sötétségre ítéltetett.
Clarke Reynolds, aki látássérült művész, egy műalkotást Margotnak és családjának, amit már át is adott yorki otthonukban. Reynolds urat ugyanis meghatotta és egyben inspirálta is Margot története, így egy Braille-írásos műalkotást készített a számára a szintén vak művész.
„Valami szó szerint megérintette a szívemet. Tenni akartam valamit” – mondta Reynolds úr.
A műalkotás egy építőkockákból álló piramis, amire Margot nevét Braille-írással írta, és ráadásul olyan tapintható anyagból készült, ami arra ösztönzi Margot-t, hogy hozzászokjon a különböző textúrákhoz. Az alkotást úgy tervezték, hogy Margot kétéves nővére, Bernie együtt játszhasson testvérével, és maga is megtanulja a Braille-írást.
„Amint kinyitottuk, máris rajta volt, rátette a kezét, minden apró részletét megtapogatta. Szerintem nagyon szép, és Margot is határozottan így gondolja” – mondta Margot édesapja, John Duffy-Moss.
Áprilisban Margotnak szilikon implantátumokat ültettek a szemgödreibe. Ez a koponyája és az arca növekedésének serkentésére szolgál, felkészítve őt az esetleges műszemekre. Ezzel pedig Margot rövid élete során már több mint 100 műtéten esett át - írja a BBC.