Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
KÜLFÖLD

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.04.09.

Húszezer elefánt betelepítésével fenyegették meg Németországot

Botswana elnöke keményen kiosztotta a német zöldeket.

Húszezer elefánt betelepítésével fenyegette meg Németországot Mokgweetsi Masisi botswanai elnök, miután Berlin azt javasolta, hogy környezetvédelmi okokból szigorúbb korlátozásokat kellene bevezetni a vadásztrófeák kereskedelmére és behozatalára - írja a Bild német napilap online kiadása. 

Húszezer elefánt betelepítésével fenyegették meg Németországot

Steffi Lemke német természetvédelmi miniszter még a hónap elején kezdeményezte a vadásztrófeák kereskedelmének szigorítását. A tárcavezető azzal érvelt, hogy a "trófeavadászat a gazdag és fáradt emberek hobbija, akiknek több pénzük van, mint erkölcsük".  A miniszter javaslatát később több befolyásos természetvédelmi szervezet, köztük az amerikai PETA is támogatta.

Németország tervei láthatóan nem tetszettek Botswanának. A dél-afrikai ország elnöke, Mokgweetsi Masisi azt mondta, hogy az új szabályozás csak szegénnyé tenné Botswanát, ezért ő és kormánya elutasítja a vadásztrófeákkal kapcsolatos szabályok további szigorítást.

"Az elefántcsordák károkat okoztak az ingatlanokban, megették a termést és eltaposták a lakosokat. Nagyon könnyű Berlinben ülni és véleményt nyilvánítani a botswanai ügyeinkről. Nagy árat fizetünk azért, hogy megőrizzük ezeket az állatokat a világ számára. A németeknek is meg kellene próbálniuk úgy együtt élni ezekkel az állatokkal, ahogyan megmondják nekünk, hogyan éljünk velük. Ezért is szeretnénk felajánlani egy ajándékot nekik: Húszezer elefánt küldenénk Németországnak, és ez nem vicc

- fogalmazott a Bildnek Mokgweetsi Masisi, hozzátéve, hogy Botswana már 8000 elefántot ajánlott fel Angolának, és további 500-at Mozambiknak. 

Botswanában él a világ legnagyobb, mintegy 130 ezer egyedet számláló elefántpopulációja. Masis szerint nehéz együtt élni az állatokkal, esetenként az emberekre, falvakra és megművelt területekre támadnak.

Masisi fenyegetése kapcsán fontos elmondani, hogy Botswana 2019-ben feloldotta az elefántpopuláció és más fajok védelmében elrendelt teljes vadászati tilalmat, a döntés pedig felháborította a környezetvédőket. A kereskedelmi célú vadászat jelentős helyi bevételi forrás. Az afrikai ország azóta éves kvótát ad ki a levadászható állatokra.

A berlini környezetvédelmi minisztérium szóvivője azt mondta, Botswana hivatalosan nem emelt kifogást Németországgal szemben a tervezett szigorítások kapcsán. "A minisztérium továbbra is tárgyalásokat folytat az importszabályok által érintett afrikai országokkal, köztük Botswanával" – mondta a szóvivő. 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek