tóth gabi
A könyvtárak sem mentesek a szellemektől.
Úgy tűnik, nem csak a Harry Potterben találhatunk furcsaságokat a könyvtárakban. Az Egyesült Királyságban számos könyvtárból jelentettek természetfeletti lényeket: hol szerzetesek kísértenek, hol démonmacska rikoltozása veri fel a csendet.
A polgárháború alatt árulásért halálra ítélt I. Károly királyt a farnhami Vernon House nevű helyen tartották fogva, amely ma a Surrey-i Farnham történelmi mezővárosának a helye. Bár Londonba szállították, hogy lefejezzék, a jelentések szerint a király szelleme a mai napig a könyvespolcok között bolyong.
A korábban temetőként használt természetvédelmi területen elhelyezkedő Liverpool Central könyvtárban is gyakoriak a jelenések. Itt egy démonmacska rikoltozik és a szemeit villogtatja a gyanútlan olvasóknak. A modern Wicca apja, Gerald Gardner a városban született, és a macskát a boszorkányokkal hozták kapcsolatba.
Anglia egyik leghíresebb középkori temploma, a bristoli katedrális mellett a város központi könyvtárában a jelentések szerint egy szürke csuhát viselő szerzetes kísért, akit teológiai dokumentumokat nézegetve láttak átmenni egy téglafalon a korábbi rendház felé.
A Bodleian könyvtárban Sir Thomas Bodley, a könyvtár alapítójának szellemét látták, és a villogó fényekért, a suttogó hangokért és a kísérteties érzésekért is őt teszik felelőssé.
Körülbelül 13 000 misztikus könyv található az okkultizmusról és a mágiáról a Londoni Egyetem Senate House Library-jában; egy gyűjtemény, amely Harry Price paranormális jelenségek nyomozójához tartozott. A személyzet arról számolt be, hogy láttak maguktól lebegő könyveket, egy izzó „kék hölgyet” és egy köpenyt viselő srácot.