RETRO RÁDIÓ

Dél-Korea parancsba adta: likvidálni kell Kim Dzsong Un-t

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2024. 03. 19. 19:19

Szöul minden eshetőségre felkészül.

Sin Won-sik dél-koreai védelmi miniszter felszólította a hadsereg különleges egységeit, hogy készítsenek tervet Kim Dzsong Un észak-koreai vezető, és más befolyásos tisztségviselők gyors meggyilkolására. A tárcavezető elmondása szerint a "kommunista vezérkart" a lehető leghamarabb likvidálni kell, ha a félszigeten újra kitörne a háború, ennek megvalósításához viszont szükség van egy haditervre.

Dél-Korea parancsba adta: likvidálni kell Kim Dzsong Un-t

"Ha Kim Dzsongun háborút indít, akkor a világ legerősebb különleges műveleti egységévé kell válnunk, hogy gyorsan megsemmisítsük az ellenséges vezetést"

- fogalmazott szerdán Sin Won-sik, amikor látogatást tett a dél-koreai hadsereg különleges erőinek bázisán.

A dél-koreai védelmi miniszter külön kiemelte, hogy meg kell erősíteni az ország úgynevezett "Koreai Tömeges Büntetés és Megtorlás" nevű védelmi doktrínáját. Ennek lényege, hogy egy észak-koreai támadás esetén Szöül azonnali és elsöprő csapást mérne az ország stratégiai célpontjaira, köztük repülőterekre, katonai bázisokra, és döntéshozó épületekre.

Sin Won-sik kicsit sem barátságos bejelentése akkor érkezett, amikor Dél-Korea és az Egyesült Államok közös éves hadgyakorlatot tartott. A Freedom Shield (Szabadságpajzs) néven ismert eseményre először került sor azóta, hogy Phenjan novemberben felmondta a feszültségek enyhítését célzó, 2018-as Korea-közi katonai paktumot. A gyakorlatok részeként a dél-koreai hadsereg közölte, hogy az egyesített erők a múlt héten közös éleslövészetet hajtottak végre harckocsik, páncélozott járművek, valamint FA-50-es vadászrepülőgépek részvételével egy Pocheon városában lévő kiképzőbázison.

Kim Dzsong Un észak-koreai vezető a hadgyakorlatokat egy Észak-Korea elleni invázió „próbájának” nevezte. A dél-koreai és amerikai hadsereg azonban azon az állásponton van, hogy a közösen végzett hadgyakorlataik védekező jellegűek, és céljuk az észak-koreai fenyegetéssel szembeni elrettentés.

A dél-koreai-amerikai közös hadgyakorlatra reagálva Észak-Korea egy Szöul elleni páncélos támadást szimulált. A bemutatón részt vett Kim Dzsong Un, aki egy új harckocsit is vezetett. Az észak-koreai állami hírügynökség, a KCNA beszámolója szerint Kim „nagy elégedettségét” fejezte ki amiatt, hogy az új típusú fő harckocsi szerdai első bemutatóján sikeresen demonstrálta ütőképességét. A phenjani rezsim Dél-Koreát tekinti „legfőbb ellenségének”, így a gyakorlatokat déli szomszédjának „provokációja” elleni védekezésnek tekinti.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.