tóth gabi
A búvár őszintén mesélt a tapasztalatiról.
Egy ex-haditengerészeti búvár, aki rekordnak számító 100 napot töltött a víz alatt, felfedte, milyen hatások érték a testét ezen időszak alatt.
Joseph Dituri elárulta, hogy a kihívás után még mindig tapasztalja annak utóhatásait. Miközben a búvár elképesztő egészségügyi előnyökről számolt be, amelyek a kamrában való tartózkodásnak köszönhetőek, megosztotta azokat a negatív tényezőket is, amelyeket a több mint három hónapos időszak során észlelt.
Dituri elárulta, hogy amikor tavaly júniusban kijött a bunkerből, észrevette, hogy alacsonyabb lett a korábbi méretéhez képest.
Háromnegyed centit zsugorodtam, jelentős problémáim voltak, kitört egy fogam, amíg odalent voltam
- magyarázta a búvár.
Az űrhajósok, általában magasabbak lesznek a gravitációmentes térben, Dituri óriási nyomás alatt élt, ami miatt alacsonyabb lett.
„Amikor az ember a víz alá merül, megnő a nyomás - az én esetemben majdnem megduplázódott” - mondta, aki szerint ezzel okozható a nagy magasságkülönbség.
Bár egyesek drasztikus hatásnak tartanák a magasság változását, Diturit ez nem nagyon érdekelte, mivel elmondása szerint az óceánban töltött idő előnyei felülmúlták a negatívumokat. A búvár azt állította, hogy a víz alatti időtöltés elképesztő öregedésgátló hatásokkal járt.
Ahogy a test öregszik, a sejtek osztódnak, és a telomereid rövidülnek, ami a sejtek elhalását okozza, ez aztán a haldokló sejteken keresztül öregíti a testet.
Miután Dituri visszatért a szárazföldre, a vizsgálatok megerősítették, hogy a telomerei "hosszabbak, mint amikor lement", ami azt jelenti, hogy a teste a víz alatt "öngyógyító" szakaszba lépett, ami állítólag öregedésgátló hatást vált ki. A tudósok és kutatókat izgatottan hallgatták a férfi beszámolóját, hogy mi történt a testével, amíg a kamrában volt - írja az Unilad.