Magyar Péter ámokfutása büdös szavazóktól, nők, nyugdíjasok folyamatos gyalázásáig

POLITIK
KÜLFÖLD

Szerző K.B.

Létrehozva: 2024.02.02.

Riadót fújt a WHO: radikálisa növekszik a rákos megbetegedések száma

Lesújtó adatokat közölt a WHO a rákos megbetegedésekről.

Fájdalmas híreket közölt az Egészségügyi Világszervezet a WHO. A rákos megbetegedések számát, és kimenetelüket 115 országban vizsgálva arra jutott a szervezet, hogy globális szinten is nő a rákkal diagnosztizált emberek létszáma. A tanulmány példaként az Egyesült Királyságot hozta fel, amely jelenleg egy egészségügyi katasztrófa szélén áll, ugyanis itt a rákszűrések száma csökken, közben a várólisták egyre nagyobbak. Bár a fejlődő orvostudománynak hála egyre több ember életét tudják megmenteni, a becslések szerint viszont sokkal kisebb arányban csökken a halálos kimenetelű rákos megbetegedések száma, mint amennyivel nő a diagnosztizált esetek száma. A WHO közleménye szerint 2050-re 600 ezer fölé emelkedhet a rákos betegek száma az országban.

kórház, kórházi ágy, orvos, mentő, baleset, betegség, Pixabay illusztráció
Évről évre nőni fog a rákos megbetegedések száma világszerte /Fotó: Pixabay

Ez a lesújtó adat azt jelentené, hogy ha ilyen ütemben nőne a diagnosztizált esetek száma, akkor 2050-re a betegek száma egyharmadával, a halálozások száma pedig 50%-al növekedne az országban. 

Ez számszerűsítve azt jelentené, hogy míg 2022-ben 450 ezer rákos beteget tartottak nyilván Angliában, addig 28 év alatt ez a szám 625 ezerre nőhet. Ami még szomorúbb az a halálos kimenetelű megbetegedések száma, ami 182 ezerről, 279 ezerre növekedhet az évszázad közepére.

Az országban készült felmérés kapcsán a WHO kiemelte a The Sun számára, hogy ez a tendencia globálisan is tetten érhető, úgyhogy egy globális, világszintű krízishelyzet bontakozik ki a szemünk előtt.

Dr. Panagiota Mitrou, a Rákkutatási Világalap munkatársa a lapnak kifejtette, hogy hogyan lehetne javítani ezen a helyzeten.

A rákos megbetegedések körülbelül 40%-ja megelőzhető. Itt az ideje, hogy megfordítsuk a helyzetet. Nagyobb erőfeszítésekre van szükségünk az olyan kockázati tényezők kezelésében, mint a dohányzás, ivás, és az elhízás. Emellett történelmi hosszúságú várólisták vannak jelenleg a vizsgálatokra és kezelésekre, ez pedig sok embert eltántorít attól, hogy belefogjon minél korábban a szűrővizsgálatokba. A rák megállítása így valódi politikai segítséget és prioritást kéne hogy élvezzen ahhoz, hogy megállíthassuk ezt a tendenciát.

- fejtette ki véleményét a professzor, aki rámutatott arra is, hogy miközben minimálisan csökken napjainkban a halálos kimenetelű esetek száma, addig az új betegek száma sokkal nagyobb mértékben nő. A szakember szerint elértük azt a helyzetet, hogy Angliában minden második ember rákos lesz egyszer az élete során.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek