kulcsár edina
Hamarosan a zsebünkben hordhatjuk a jövőt.
A Google csütörtökön bemutatott egy ingyenes mesterségesintelligencia-alkalmazást, amely lehetővé teszi, hogy az emberek erre a technológiára hagyatkozzanak számos hétköznapi esetben.
A Gemini alkalmazás megjelenésével, a Google félredobja az egy évvel ezelőtt bemutatott Bard chatbotot, hogy felzárkózzon a Microsoft által támogatott OpenAI startup által 2022 végén útjára bocsátott chatbothoz. A Google ráadásul azonnal kiad egy önálló Gemini alkalmazást az Android szoftverén futó okostelefonokra. Várhatóan néhány héten belül a Google a Gemini funkcióit beépíti az iPhone-okra szánt, már meglévő keresőalkalmazásába is - olvasható a Techxploren.
Bár a Google évek óta elérhető hangalapú asszisztense megmarad, a vállalat vezetői szerint a Gemini várhatóan a felhasználók számára a gondolkodást, tervezést és alkotást segítő technológia fő alkalmazási módjává válik. Egyszóval ez a Google következő kitörését jelentheti. A cégnek egyébként továbbra is változatlan a cél kitűzése: „A világ információinak rendszerezése, majd azok általánosan hozzáférhetővé és hasznossá tétele”.
„Úgy gondoljuk, hogy ez az egyik legjelentősebb módja annak, hogy előmozdítsuk küldetésünket” - mondta Sissie Hsiao, a Google Gemini-t felügyelő általános igazgatója.
A Gemini alkalmazás kezdetben az Egyesült Államokban angol nyelven jelenik meg, majd a jövő héten az ázsiai és csendes-óceáni térségben japán és koreai nyelvű változatokkal bővül. A Gemini ingyenes verziója mellett a Google az új alkalmazáson keresztül elérhető, bővített szolgáltatást is árulni fogja havi 20 dollárért. A Google két hónapos ingyenes próbaverziót kínál a Gemini Advanced szolgáltatáshoz, hogy a kipróbálásra ösztönözze az embereket.
A közel másfél éve elindított ChatGPT villámgyorsan meghódította az internetet, mivel képes az emberi beszélgetés pontos utánzására, szöveget generál, képeket és videókat készít. Tud dalokat komponálni, recepteket, e-maileket szerkeszteni vagy fogalmakat tömören összefoglalni az interneten talált információk felhasználásával - írja a Világgazdaság.
Mindez felkeltette a riválisok érdeklődését is , és jó néhány cég dobta piacra a saját megoldását, valamint a vállalatok azzal igyekeznek a hírekbe kerülni, illetve növelni az eladásokat, hogy termékeikbe MI-t építenek be. Így tett a Microsoft mellett Elon Musk, de van már orosz és kínai csetbot is. Így aztán érthető, hogy a Google igyekszik megelőzni riválisait, főleg az okostelefonok piacán.