KÜLFÖLD

Szerző Ripost

Létrehozva: 2023.11.07.

Németország: a migránsok nyomására átnevezik az Anne Frank óvodát

A bevándorló hátterű szülők nem szívesen járatják a gyereküket a zsidó lányról elnevezett intézménybe...

A bevándorló gyerekek szüleinek nyomására átnevezik a németországi Tangerhütte városban található Anne Frank óvodát. A település baloldali polgármestere szerint az átnevezés egy tágabb koncepció része, amely az óvodába járó gyerekek „sokszínűségét” kívánja megünnepelni - írja a Junge Freiheit kulturális-politikai hetilap online kiadása.

A migránsok nyomására átnevezik a németországi Anne Frank óvodát

A Frankfurter Allgemeine Zeitung vezető német hírportál értesülései szerint az átnevezés ötlete a migrációs hátterű szülőktől származik, akik "nem tudtak mit kezdeni az Anne Frank névvel", ezért aláírásgyűjtésbe kezdtek. Az akció szervezői szerint az óvódnak olyan nevet kellene viselnie, amely „gyerekbarátabb” és „jobban illeszkedik egy szélesebb koncepcióba”. Javaslatuk szerint a legalkalmasabb név a "World Explorers” (Világfelfedezők) lenne. 

„A szülők olyan nevet szerettek volna, amely gyerekbarátabb és az elképzelésükhöz jobban illeszkedik. Az ő igényeik fontosabbak, mint a globális politikai helyzet”

- érvelt az átnevezés mellett Andreas Brohm, Tangerhütte polgármestere, aki még a héten a képviselőtestület elé terjeszti a névmódosításról szóló javaslatot.

Nem meglepő módon a névváltoztatás híre széles körű felháborodást váltott ki Németországban. Max Privorozki, a Szász-Anhalti Zsidó Hitközségek Regionális Szövetségének elnöke szerint „a névváltoztatás ellen a legjobb érv a migráns hátterű szülőkre való hivatkozás". Szerinte ez az érvelés ugyanis azt jelenti, hogy "ezeknek a szülőknek nem sikerült a német társadalomba való integrációja".

A Miteinander eV nevű befolyásos jogvédő szervezet szintén nem ért egyet a döntéssel. Azzal érveltek, hogy léteznek hatékony és a gyerekek életkorának megfelelő oktatási anyagok, amelyekkel megtaníthatják nekik Anne Frank életét és történelmi jelentőségét.

„Az óvoda átnevezése rossz jelzést küld, különösen az antiszemitizmus erősödével egy időben”

- írta közleményében a Miteinander, hozzátéve, hogy „most minden eddiginél nagyobb szükség van az érzékenységre” a szimbolikus átnevezések kapcsán.

Anne Frank mindössze 15 éves volt, amikor 1945-ben meghalt a bergen-belseni koncentrációs táborban. A második világháború után kiadott naplójával híressé vált zsidó lány nevét számos iskola, gimnázium, óvoda, utca és tér őrzi Németországban. Korábban még sosem fordult elő, hogy egy róla elvezett intézmény nevet váltott volna az országban.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek