kulcsár edina
Egyre nő az aggodalom, hogy a Hamász terrorszervezet tagjai beszivárognak Németországba.
Az utóbbi napok egyre erőszakosabb Izral elleni tiltakozásai nyomán nő az aggodalom a Hamász terroristáinak németországi támadásaitól. Berlinben csütörtökre virradóra 65 rendőr sérült meg az izraelellenes tüntetőkkel vívott utcai összecsapásokban. Az erőszakos tüntetők azt igérték, Gázai övezetet csinálunk Berlinből, mindent felgyújtunk.
A napokban 16 német szövetségi állam vezetői titokban a fenyegető helyzet kezeléséről egyeztettek, derül ki az Állami Kancellária (CdS) 48 oldalas jegyzőkönyvéből. A Bild szerint a nem nyilvános dokumentum egyik legfontosabb megállapítás, hogy Németország a Hamász terroristáinak menedékévé válhat. A lap úgy tudja, információk vannak arról, hogy a Hamászhoz tartozó vagy azzal szimpatizáló menekülteket Fehéroroszországon és Lengyelországon keresztül Németországba csempészhetik. A dokumentum kimondja:
„Fontos elkerülni, hogy a Hamász terrorszervezet Izrael Állam elleni támadása és a konfliktus esetleges kiterjedése miatt menekültáradat érje el Európát. Megfelelő intézkedéseket kell hozni annak biztosítására is, hogy Németország és Európa ne váljon a Hamász tagjainak, szimpatizánsaik vagy a militáns palesztinok menedékévé.”
Olaf Scholz kancellár bejelentette a Bundestagban, hogy betiltják a Muszlim Testvériséghez kötődő Hamász terrorszervezet és a Samidoun palesztin hálózat németországi működését, de az erről szóló rendelet még nem jelent meg. A Bundestag CDU/CSU parlamenti frakciójának helyettes vezetője, Andrea Lindholz a Bildnek azt mondta: elfogadhatalan Nancy Faeser belügyminiszter késlekedése. " A miniszter haladéktalanul adja ki a betiltásról szóló rendeletet, hogy jogi lépéseket lehessen tenni az erőszakkal fenyegetők ellen."
A német állam biztonságáért felelős Alkotmányvédelmi Hivatal szerint a Hamász mintegy 450 tagja Németországban „erőszakos tevékenységet folytat Izrael ellen”. A terrorista csoport tevékenysége a propagandatevékenységtől a finanszírozásig vagy adománygyűjtő kampányokig terjed. Mindezek célja a Hamász megerősítése.
Stephan Kramer, a türingiai Alkotmányvédelmi Hivatal elnöke a Handelsblattban arra hívta fel a figyelmet, hogy Németországban a radikalizálódott Hamász-szimpatizánsok
"már konkrét támadásokat hajthatnak végre zsidó és izraeli intézmények és zsidó emberek ellen."
Legutóbb szerda hajnalban egy zsidó közösségi épületre dobtak két Molotov-koktélt Berlinben. Gideon Joffe, a Berlini Zsidó Hitközség elnöke ezt követően azt írta:
„85 évvel a Kristályéjszaka után új dimenzióba lépett a berlini utcákon zajló zsidóellenes erőszak. (...) A berlini zsidó intézmények fokozott védelme ellenére városunkban a zsidók már nem érzik magukat biztonságban.”