RETRO RÁDIÓ

Lezuhant a színész kisrepülőgépe, ketten meghaltak

LA
Szerző
LA
Létrehozva2023. 10. 02. 09:15
Frissítve2023. 10. 02. 09:30

A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.

A szlovákiai Senica mellett lezuhant egy kisrepülőgép, méghozzá  a színész, Dano Dangl cégének kisrepülőgépe. A balesetben ketten életüket vesztették a helyszínen.

rendőrség
Fotó: Pixabay

Egy WT9 Dynamic típusú kisgép zuhant le, melyben van ejtőernyő is - amit az utasoknak a jelek szerint nem sikerült már használniuk. A zuhanás után a rendőrséget, tűzoltókat és mentőket is a helyszínre riasztották. A rendőrök vizsgálják a történteket, bővebb információt nem közöltek - írja a Paraméter.

Viliam Sládek, a mentőszolgálat munkatársa megerősítette, hogy a lezuhant gép fedélzetén ketten meghaltak. Az első információi arról szóltak, hogy a zuhanás előtt akrobatikus manővereket hajtottak végre a géppel, ám egy pilóta szerint ez a fajta gép ilyen manőverekre nem képes, így megkérdőjelezhető ez az elmélet. Lehet, hogy csupán a gép feletti kontroll elvesztését és a zuhanást láthatták a szemtanúk.

Dano Dangl csak annyit mondott, hogy nincs abban az állapotban, hogy nyilatkozzon.

 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.