tóth gabi
Éjszaka közepén kopogtatott a rendőrség egy anya ajtaján, hogy közöljék élete legrosszabb hírét.
Gerard Mullan pimasz mosolya képes volt beragyogni bármelyik szobát, és nyomott tudott hagyni az emberekben, de egy tragédia miatt végzetes döntésre szánta rá magát. A belfasti férfi támogatta a pozitív gondolkodásmódot és a mentális egészséggel kapcsolatos nyílt párbeszédet.
TikTok-videói vírusszerűen terjedtek a 20 éves fiatalember nyitottsága miatt és azért, mert könnyen tudtak vele azonosulni az emberek. De a jó hangulatú, elragadó személyisége mögött Gerard a saját démonaival küzdött, ami idén május 26-án öngyilkosságba hajszolták.
„Az én Gerardom fiatal korától kezdve küzdött, körülbelül 13 éves kora óta. Nagyon keményen küzdöttünk a mentális egészségügyi csapatokkal az évek során. A tizenhatodik születésnapja előtt megpróbált öngyilkos lenni, majd másfél évvel később újra megtette, és kórházba került, ahol újra meg kellett tanulnia járni. Súlyos idegösszeomlást kaptam, és mindvégig Gerard volt az én kis napsugaram. Ő segített át a legsötétebb napjaimon, a családommal együtt. Ő volt az, aki felemelt, amikor a padlón voltam. Én is ugyanezt tettem vele” – méltatta mindig küzdő fiát a gyászoló édesanya, aki a tragikus pillanatokra is visszaemlékezett.
Ainé szerint úgy tűnt, hogy a fia számára jól mennek a dolgok, és a halála estéjén megosztott egy posztot a közösségi médiában, egy szelfit, azzal a felirattal, hogy „Csak jó hangulat”. Nem sokkal a fotó online megosztása után azonban a rendőrség kopogtatott Ainé ajtaján, hogy közölje a hírt, amelyre egyetlen szülő sem készülhet fel: „Meghalt a fia”.
„Amikor Gerard meghalt, az egyszerre volt sokkoló és nem volt az. A szívem mélyén tudtam, hogy el fog jönni az a nap. Annyi mindent megtartott magának, és soha nem akart senkinek sem a terhére lenni. Nagyon jól ment neki, dolgozott, és egyszerűen csak boldogult a dolgokkal. Azt gondoltam, ez jó, de nyilvánvalóan még mindig megvoltak a démonai. Harcolt. Tudom, hogy nem akart hozzám jönni, mert úgy gondolta, hogy ezzel talán kiakasztana. Ilyen ember volt Gerard” - tette hozzá az anya.
Személyes küzdelmei ellenére Gerard sokak számára a remény jelzőfényévé vált - írja a Mirror.
Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőket segítő, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot!