Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2023.09.08.

Migránstábor lett a világ egyik legnagyobb reptere

Óriási felháborodást váltott ki, hogy Amerika egyik legforgalmasabb légikikötőjéből szükségszállás lett.

Chicago demokrata városvezetése migránstábort alakított ki az O’Hare nemzetközi repülőtéren, a világ egyik legforgalmasabb légikikötőjében. Augusztus elején még csak 31 migránst helyeztek el a reptéren, ma már viszont több mint négyszázan élnek az ideálisnak távolról sem nevezhető szükségszálláson, amely gyakorlatilag a terminál egy fekete függönnyel leválasztott része - írja a Magyar Nemezt.

Migránstábor lett a világ egyik legnagyobb reptere

Több, a migrációt lelkesen támogató amerikai nagyvároshoz hasonlóan Chicagóban is komoly problémát jelent az egyre duzzadó embertömeg elhelyezése. A Fox News amerikai televíziós hálózatnak nyilatkozó William Kelly chicagói riporter szerint a város a reptérivel együtt már 18 szükségszállást üzemeltet. A riporter arra is rávilágított, hogy a hajléktalan amerikaiaknak megtiltották, hogy a reptéren tartózkodjanak. Kelly szerint komoly problémát jelent az is, hogy az érkezők semmilyen ellenőrzésen sem esnek át.

Míg a koronavírus-járvány hatásaiból épp csak magához térő város dollármilliókat költ a több tízezer migráns elhelyezésére, az olyan problémák kezelésére, mint például az elszabaduló bűnözés, már nem jut keret – mutatott rá a riporter.

Mint arról beszámoltunk, az O’Hare nem az egyetlen repülőtér, ahol migránsokat akarnak elhelyezni. A Biden-kormányzat nemrég tizenegy helyszínt tartalmazó listát küldött Eric Adams New York-i polgármesternek azzal kapcsolatban, hogy hova küldhetné azokat a migránsokat, akiket a metropolisz már nem képes elhelyezni.

A helyszínek egész New York államban elszórva találhatók, van, amelyik csaknem hatszáz kilométerre a nagyvárostól, a kanadai határ közelében, sőt jutott belőlük a szomszédos New Jersey államba is, ahol Atlantic City nemzetközi repterét szemelték ki erre a célra – a terv azonban nem aratott nagy sikert.

Phil Murphy New Jersey-i kormányzó, aki korábban „menedékállamként” hivatkozott New Jersey-re, most arra panaszkodik, hogy az államnak nincsenek meg a forrásai a migránsok ellátására. Ráadásul a kiszemelt helyszín New Jersey egyik legszegényebb szeglete, így a megye vezetői pártállástól függetlenül hevesen ellenzik a tervet.

„Csak annyit mondhatok, hogy mindent megteszek, hogy ez ne történhessen meg” − mondta egy interjúban Atlantic megye vezetője, Dennis Levinson. „Nem engedhetjük meg magunknak. Szegény megye vagyunk. New Jersey egyik legszegényebb megyéje vagyunk. Ezt nem terhelhetem az adófizetőkre.”

Murphy, korábbi megszólalásaival homlokegyenest ellentétesen, most már azt mondja, hogy az Egyesült Államoknak „felelősségteljesen és humánusan biztosítania kell határainkat” – írja a Politico hírportál.

Az afroamerikai városvezetők Washingtonban megrendezett panelbeszélgetésén Eric Adams New York-i polgármester kijelentette, hogy a migrációs válság teljesen tönkre tette a városát, mivel az önkormányzatnak lassan semmire sem marad pénze az illegális bevándorlók ellátása mellett - írta korábban a Fox News. A demokrata párti politikus elmondása szerint New York erőforrásai teljesen kimerültek, és hiába kértek már többször segítséget a szövetségi kormánytól, a Biden-adminisztráció eddig lényegében meg sem hallgatta őket. "A Fehér Ház hátat fordított és elhagyta a várost a valaha tapasztalt egyik legnagyobb humanitárius válság kellős közepén" - fogalmazott Adams, akinek a szavai hatalmas médiavisszhangot váltottak ki.

Eric Adams New York-i polgármester (Twitter)

Belső városi feljegyzések szerint New Yorkba az elmúlt 8 hónapban 56 ezer illegális bevándorló érkezett, akinek az ellátására összesen 4,3 milliárd dollárt költött a város. A migránsokat 104 sürgősségi menhelyen és 8 humanitárius vészhelyzeti segélyközpontban helyezték el teljes ellátás mellett. A költségek enyhítése céljából az önkormányzat hónapokkal ezelőtt 654 millió dolláros FEMA-támogatásra pályázott, de ennek elbírálását még csak meg sem kezdték az illetékes szövetségi ügynökségeket. Eric Adams szerint a Joe Biden vezette amerikai kormány szándékosan aláássa New York város működését azzal, hogy teljesen elzárkózik a migrációs vészhelyzet kapcsán felmerülő kiadások finanszírozásától. Egyes hírek szerint New York állam demokrata kormányzója, Kathy Hochul egymilliárd dollár gyorssegélyt kíván folyósítani a városnak, de ez az összeg várhatóan csak menedékköltségek 29 százalékát fedezné.

New York városába elsősorban a republikánus vezetésű déli államokból, szervezetten érkeznek az illegális bevándorlók. A tavalyi év második felében Texas, Arizona és Florida kormányzói úgy döntöttek, hogy szembesítik a baloldali kollégáikat az illegális bevándorlás okozta vészhelyzettel, és tovább küldik a hozzájuk érkezett migránsokat a demokrata vezetésű nagyvárosokba. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a Mexikó felől érkező embertömeget buszokra – egyes esetekben repülőre – ültetik, majd Washingtonba, New Yorkba és Chicagoba szállítják őket.

Ahogy arra számítani lehetett, a bevándorláspárti demokrata politikusok nem fogadták kitörő lelkesedéssel a városaikba érkező illegális migránsokat. Karine Jean-Pierre, a Fehér Ház szóvivője korábban például szégyenteljesnek és emberrablásnak nevezte a migránsbuszoztatást, mondván, hogy aki ilyen eszközhöz nyúl, az adófizetők pénzét pazarolja. 

Eric Adams közlése szerint New York elérte a kapacitásának határát, és az önkormányzat nem tud több bevándorlót elhelyezni, mert a hajléktalanszállók, és azok a hotelek, amelyeket a város bérelt, hogy azokban elhelyezzen migránsokat, megteltek. 

„A segítőkészségünk határtalan, de a forrásaink nem azok. Teljes kihasználtsággal működnek a befogadóállomásaink, ha ez így folytatódik, jövőre már százezer migránsról kell gondoskodnunk, ez a szám sokkal több, mint amire a mi ellátórendszerünk létre lett hozva, egyszóval, fenntarthatatlan a helyzet”

– fogalmazott még tavaly októberben a demokrata polgármester, aki már akkor megkongatta a vészharangot, mondván, New Yorknak segítségre van szüksége a központi kormány és New York állam részéről is, mert egyedül nem tud már megbirkózni ennyi illegális bevándorlókkal. 

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek