19°C
29°C

Beatrix, Erna névnapja

RETRO RÁDIÓ

Újabb brüsszeli korrupció? Középkori kastélyt vásárolt magának egy uniós biztos

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2023. 08. 02. 18:11
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Ripost

Szakértők szerint az ingatlan 5-6 millió euróba kerülhetett...

Thierry Breton, az Európai Bizottság belső piacért felelős biztosa a legnagyobb titokban vásárolt magának egy középkori kastélyt Franciaországban - írta meg néhány napja a la Novella République regionális francia hírportál. A lap értesülésein nyomán a Politico megkereste a befolyásos brüsszeli politikust, aki megerősítette a lapnak, hogy újdonsült kastélytulajdonos lett. Ugyanakkor további részleteket nem volt hajlandó elárulni az adásvételről, mondván, az "magánügy".

Thierry Breton uniós biztos a legnagyobb titokban vásárolt magának egy középkori kastélyt Franciaországban

Sajtóbeszámolók szerint Breton néhány hónappal ezelőtt lett a Gargilesse-Dampierre kastély tulajdonosa, amit Annick Thévenin festőművésztől vett meg. A nő elmondása szerint a francia biztos nem tervez a kastélyban lakni, hanem szabadon látogatható, kulturális térként kívánja megtartani az épületet.

Annick Thévenin úgy fogalmazott: az adásvétel nem változtatott a kastély működési rendjén, az továbbra is múzeumként üzemel. "Nem kell aggódni a kastély jövője miatt. A kulturális aspektusa továbbra is megmarad, az új tulajdonos elkötelezett a fejlesztése mellett" - tette hozzá.

A kastély eladási árát sem Breton, sem a korábbi tulajdonos, sem pedig az önkormányzat nem volt hajlandó elárulni. Ugyanakkor a közösségi oldalakon megszólaló szakértők szerint az ingatlan 5-6 millió euróba kerülhetett. Hogy az uniós biztosnak honnan volt ennyi pénze, azt nehéz lenne megmondani. 

A Gargilesse-Dampierre kastély története egészen a 8. századig nyúlik vissza

A Gargilesse-Dampierre kastélyról röviden annyit érdemes tudni, hogy egy azonos nevű falucska határában található, Franciaország középső részén. Hivatalos feljegyzések szerint a kastély története egészen a 8. századig nyúlik vissza. Később, a 17. században egy főnemesek közötti vita miatt az épület nagy részét lerombolta egy partizánsereg, és csak száz év után újították fel teljesen. A kastélyt 1986 szeptember 17-én minősítették történelmi műemlékké.

George Sand híres francia író egy elbeszélésben így fogalmazott a kastélyról: "Egyetlen kastélynak sincs ennél furcsábban titokzatos és romantikusabb környezete".

A miheztartás véget érdemes felidézni, hogy a Politico 2021-ben Európa 28 legbefolyásosabb politikusa közé sorolta Thierry Breton uniós biztos. Nemrég pedig a lap arról közölt hosszú elemzőcikket, hogy az elmúlt időszakban Brüsszelben csak látszatintézkedéseket hoztak a korrupció megelőzése érdekében. 

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.