Létrehozva: 2023.07.10.

Hatalmas veszélyben vagy, ha ezt a 9 módszert használod jelszókészítésre

Ne adj lehetőséget a hackereknek. Használj biztonságos jelszavakat.

Az utóbbi időben megnövekedtek a különböző online csalások száma. Amelyek legtöbbször oda vezethetők vissza, hogy az adott felhasználó gyenge jelszót állít be magának. Most megmutatjuk, hogy mely jelszó készítési módszert ne használd.

Internet,Security,Concept
A csalók ezeket a hibákat egyszerűen ki tudják használni Fotó: Song_about_summer / Shutterstock

A NetVoucherCodes.co.uk tanácsadói mindennek előtt közölték, hogy a jelszavak esetén ne használjunk személyes adatokat, mint például az utca- vagy háziállat-nevek és vezetéknevek. Ehelyett azt javasolják, hogy válasszunk egy legalább nyolc karakterből álló kódot, amely tartalmaz kis- és nagybetűket, speciális karaktereket és számokat.

Amint valaki kitalálja az egyik jelszavát, több mint valószínű, hogy megcélozza a többi fiókját is, különösen a banki alkalmazásokat

- magyarázta John Stirzaker, a NetVoucherCodes fogyasztói szakértője a Mirrornak.

Ezt 9 dolgot ne csináld, ha jelszót állítasz be

  1. Ugyanazok a jelszavak minden fiókhoz. Ha egy hacker feltör egy jelszót, és azt az összes többi fiókhoz használja, teljes hozzáférést kap az ön információhoz és esetlegesen banki adataihoz.
  2. Háziállatok neve. Ha a közösségi médiában vannak házi kedvencek képei, egy hacker kipróbálhatja a nevet, amikor belép a fiókjába, ez is gyakori bank biztonsági kérdés.
  3.  Ne használd a „jelszó” és a „jelszó1” kódot. Általában ez az első lépés, amelyet az online bűnözők tesztelnek, különösen, ha úgy gondolják, hogyha kevésbé vagy jártas az online térben.
  4. Az 1-es mint jelszó Ha megváltoztatta jelszavát, miután szokatlan bejelentkezési kísérletet észlelt a fiókjába, ne csak egyszerűen írjon egy "1" -et a jelszónak, mivel egy hacker tesztelheti ezt. Változtassa meg teljesen.
  5. Vezetéknév. Kerülje vezetéknevének használatát a jelszóban, vagy annak bármilyen említését, még speciális karakterekkel sem. Ez egy könnyen kitalálható kód a hackerek számára, és lehetővé teszi nekik, hogy gyorsabban hozzáférjenek az ön információihoz.
  6. Nyilvánvaló minták, például 1,2,3,4. Az „1234” jelszó könnyen feltörhető kód, ezért számok vagy speciális karakterek használatakor legyen egyedi.
  7. Csupa nagybetű. Ha a jelszóban nagybetűk szerepelnek, az megerősíti a csalók elleni védelmet, de ha csak nagybetűs, akkor ez könnyebb hozzáférhetőséget eredményez. A nagybetűket különböző helyekre rakja, amikor kódot készít.
  8. Anyja leánykori neve Ez hatalmas biztonsági kérdéseket vet fel. Ez azt jelenti, hogy még ha a hackerek nem is tudják beállítani a megfelelő jelszót, de tudják a választ, akkor is hozzáférhetnek az ön pénzéhez.
  9. Utcanév. Az otthoni cím az egyik legegyszerűbb információ, amelyet a hackerek megtalálhatnak. Ha tipikus utcanévvel rendelkezik, egy hacker felhasználhatja az információkat, hogy bejusson a fiókjába.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek