tóth gabi
Joe Biden a szövetségi ügynökségeket felhasználva manipulálta fia korrupciós ügyeiben indított vizsgálatot.
Az amerikai képviselőház adóügyi bizottsága nyilvánosságra hozta a Joe Biden fia elleni nyomozás két koronatanújának vallomást, akik azt mondták, hogy az elnök a szövetségi ügynökségeket felhasználva manipulálta a vizsgálatot. Jason Smith biztossági elnök szerint a tanúvallomások megmutatják, hogy az adóhatóság (IRS), a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) és az Igazságügyi Minisztérium (DOJ) sorozatosan kötelességszegéseket és kormányzati visszaéléseket követett el annak érdekében, hogy elfedje Hunter Biden és édesapja korrupciós ügyeit. A Fox News beszámolója szerint mindközül a minisztérium elleni vád a legsúlyosabb, az Egyesült Államokban ugyanis a tárca a vádhatóság szerepét is ellátja a szövetségi ügyekben, a miniszter tehát egyszerre főügyész is ezekben az esetekben.
Ahogy arról a Ripost is beszámolt, Hunter Biden kedden bűnösnek vallotta magát két adóügyi, valamint egy illegális fegyvertartással kapcsolatos bűncselekményben. Azonban ennek ellenére sem kell börtönbe vonulnia, ugyanis vádalkut kötött az édesapja közvetett irányítása alatt álló Igazságügyi Minisztériummal, így néhány év próbaidővel megúszta a botrányt. A megállapodás értelmében a Hunter elleni szövetségi nyomozás végleg lezárult, így bírósági tárgyalásra nem fog sor kerülni. Hogy ez mennyire "igazságos", azt a nyomozásban eljáró ügynökök csütörtökön nyilvánosságra hozott tanúvallomása mutatja meg.
Gary Shapley Jr. különleges adóhatósági ügynök, a Hunter Biden elleni vizsgálat egyik vezetője (2020-ban vette át az ügyet) azt mondta, hogy az ügyben hozott döntéseket az elnök környezete befolyásolta. Mint fogalmazott, Hunterrel szemben nem érvényesítették a hatályos adójogi szabályokat, az Igazságügyi Minisztérium törvénytelenül beavatkozott a vizsgálatba, az IRS vezetői pedig megtorlással fenyegették azokat az adóhatósági alkalmazottakat, akik elutasították a kötelességszegést, és folytatni akarták a vizsgálatot.
- fogalmazott vallomásában Shapley, aki szerint a felettesei szándékosan hátráltatták a nyomozást, akadályozva a végrehajtási intézkedéseket. Valamint korlátozták azoknak körét, akiket tanúként kihallgathattak, a minisztérium pedig rendszeresen félrevezette a nyomozókat, és minden intézkedést hónapokkal elhalasztottak.
A másik informátor - akinek nevét nem hozták nyilvánosságra - arról beszélt, hogy 2014 és 2019 között Hunter Biden és társai nagyjából 17,3 millió dollárt kaptak Ukrajnától, Romániától és Kínától - az elnök fia egyedül 8,3 millió dollárt. Mint fogalmazott, ebben az ügyben vádat akartak emelni Hunter ellen, az ügyészek azonban megakadályozták ezt.
A képviselőház adóügyi bizottsága a vallomások mellett nyilvánosságra hozott egy WhatsApp-üzenetet is, amit Hunter Biden 2017. július 30-án küldött Henry Csaonak (angol átírással Henry Zhao), a Kínai Kommunista Párt egyik tisztviselőjének, a Harvest Fund nevű kínai vagyonkezelő vezérigazgatójának.
- fogalmazott fenyegetően Hunter a kínai üzlettársának írt üzenetében, amiből egyértelműen kiderül, hogy Joe Biden aktívan részt vett a fia korrupciós ügyeiben.