tóth gabi
Ki se csörgött, de nem fogadott hívást jelez a telefonod? Vissza ne hívd!
Figyelmeztetést adott ki a Vodafone minden mobiltelefon-tulajdonosnak az úgynevezett „wangiri”, azaz a visszahívásos csalás miatt. Néhány másodperc alatt ugyanis óriási bajba kerülhetünk. A szolgáltató röviden bemutatta, hogyan is működik ez a típusú csalás, és azt is, hogyan kerülhetjük el, hogy áldozatokká váljunk.
Nem fogadott nemzetközi hívásokat kapunk olyan telefonszámokról, amiket a készülékeink nem ismernek fel
– mutatja be röviden a csalást a Vodafone. Hozzáteszik, a csalók abban reménykednek, hogy visszahívjuk a számot és így ellopják a pénzünket. A bűnözők számos telefonszámra generálnak nem fogadott hívásokat, így jobb résen lenni, mert bárki áldozattá válhat.
A „wangiri” kifejezés egyébként Japánból származik, és arra utal, hogy a csalók csak egyetlen egyszer hagyják kicsörögni a telefont, a mi készülékünk még nem is szólal meg, és azonnal leállítják a hívást. Abban a reményben, hogy visszatárcsázzuk őket.
Hogy ne válj te is áldozattá, a legegyszerűbb, ha nem hívsz vissza idegen nemzetközi telefonszámot. Ellenkező esetben óriási árat fizethetsz érte és a későbbiekben is átverés áldozatává válhatsz a telefonszámod által.
Mivel nem akarjuk, hogy kizsebeljék a csalók, ezért minden olyan ügyfelünknek, akik visszahívták a csaló telefonszámokat, visszatérítjük a kárt
– idézi a Vodafone közleményét a Mirror. Hozzátették, erre 30 napon belül van lehetőségük az áldozatoknak.