tóth gabi
Először szólalt meg a gyászoló nő, akinek a férje és a fia is odaveszett a Titan merülőhajó tragédiájában.
Először szólalt meg Christine Dawood, aki a férjét, Shahzada Dawoodot, és a fiát, Sulemant is elvesztette abban a balesetben, ami még a múlt héten történt a Titan búvárhajóval. A nő szerint mindkét családtagja már régóta várta a merülést. A BBC-nek adott interjújában Christine azt mondta, hogy eredetileg ő ment volna a férjével a Titanic roncsaihoz, ám később végül úgy döntöttek, hogy inkább fiuk, a 19 éves Suleman megy - írja a BBC.
Shahzada annyira izgatott volt, mint egy kisgyerek
- mesélte a férjéről.
A gyászoló édesanya azt is elárulta, hogy az egyetemista fia az útra magával vitte a Rubik-kockáját is, ugyanis azt tervezte, hogy a Titanic közelében, 3700 méteres mélységben rakja majd ki rekordgyorsasággal a kockát. A fiú ugyanis tehetséges játékos volt, és előre jelentkezett a Guiness Rekordok Könyvébe kísérletével. Suleman apja, Shahzada kamerát is vitt magával a tenger mélyére, hogy megörökítse a pillanatot.
Shahzada annyi mindenben részt vett, sok embernek segített. Szeretném folytatni ezt az örökséget
- tette hozzá.
A nő az interjúban azt mondta, hogy 96 óra után veszítette el végül a reményt. Ekkor üzenetet küldött a családjának. A nő lánya, Alina egészen addig bizakodott, amíg nem hívta őket a parti őrség.
Akkor lényegében közölték velünk, hogy törmelékmezőt találtak. Az első pillanatban nem is értettem, mit jelent ez, aztán innentől minden csak rosszabb lett
– mesélte az asszony.
Christine és Alina Dawood egy személyes célt tűztek ki, hogy feldolgozzák a tragédiát és megőrizzék Suleman emlékét: mindketten meg akarják tanulni, hogy kell kirakni a Rubik-kockát.
Mint ahogyan arról korábban beszámoltunk, az eltűnt jármű az Atlanti-óceánban a Titanic roncsaihoz szállított turistákat, amikor nyoma veszett még múlt vasárnap. Az amerikai parti őrség szerint a fedélzeten öt ember tartózkodott.
A tengeralattjáróval június 18-án vasárnap délután, a merülés után másfél órával megszakadt a kapcsolat, úgy tudni, egy brit üzletember, felfedező és pilóta, Hamish Harding, valamint egy francia veterán és tengeralattjáró-szakértő, Paul Henry Nargeolet, a francia haditengerészet korábbi parancsnoka is az utasok között volt. A roncsokat egy kanadai hajóról távvezérelt víz alatti robot segítségével találták meg június 22-én, csütörtök reggel, 488 méterre a Titanic roncsának orrától, mintegy 4 kilométeres mélységben.
Az amerikai parti őrség tengerészeti nyomozó testületet (Marine Board of Investigation) hívott össze a Titan mélytengeri búvárhajó tragédiájának vizsgálatára – hangzott el a parti őrség vasárnapi sajtótájékoztatóján.
A vizsgálat jelenleg a bizonyítékok összegyűjtésének szakaszában tart, zajlik a tenger mélyén összeroppant jármű maradványainak összegyűjtése, együttműködve a kanadai Új-Fundlandon fekvő kikötőváros, St. John hatóságaival – közölte a nyomozás vezetője. A nyomozást vezető Jason Neubauer közölte, hogy elsődleges cél a hasonló katasztrófák jövőbeni megelőzése a biztonság növelésére vonatkozó javaslatok formájában, ugyanakkor a nyomozó bizottság mérlegelésén múlik, hogy tesz-e indítványt polgári vagy büntetőjogi lépések megtételére.