tóth gabi
Az orvosok azt mondták, a lány állapota nem végzetes, de két évvel később, mégis meghalt.
Súlyos görcsrohamot kapott egy fiatal lány a dél-yorkshire-i Rotherhamban. Anyukája orvoshoz vitte, ahol epilepsziával diagnosztizálták. Ám hónapokkal később megváltoztatták a szakvéleményt, miszerint mégsem epilepsziás és nem veszélyes az állapota az életére. Ekkor megváltoztatták a gyógyszereit is, ami miatt minden tünete visszatért.
Később pedig teljesen elvették Helentől a gyógyszereit, annak ellenére, hogy havonta egyszer-kétszer még mindig rohamokkal küzdött. Az első diagnózis után két évvel Deborah Leight a munkából hazaérve holtan találta 25 éves gyermekét, Helent. Kétségbeesetten kezdte meg otthona padlóján az újraélesztését, de akkor már nem tehetett érte semmit.
„Ez a betegség nem okozhat gondot – ezt mondták az orvosok. Helen halála előtt egyszer sem mondták el nekünk, hogy epilepszia és NEAD is lehet. Nos, el tudják képzelni, ez hogyan esett. Annyira dühös voltam, és még mindig az vagyok. Szerintem Helen halála elkerülhető lett volna” – zokogta gyászoló édesanya, majd hozzátette: „Épp a halála napján kapta meg az autót, amire mindig is vágyott, és ráadásul felajánlottak neki egy állást egy magánrendelőben”.
A későbbi vizsgálatok igazolták, hogy Helen epilepsziától és NEAD-ben is szenvedett. Édesanyja azt sajnálja a legjobban, hogy nem kért ki másodvéleményt lánya állapotáról. A kórház nem vállalt felelősséget a történtek miatt, szerintük a legjobb tudásuk szerint kezelték Helent.