Kínos videó: Magyar Péter a nemi szervét fogdosva járatta le magát Strasbourgban

POLITIK
Létrehozva: 2022.06.30.

Váratlan helyről kapott fenyegetést az EU energiabiztonsága

A nemzeti érdekek egyre inkább felülírják a kölcsönös szolidaritás elvét Nyugat-Európában.

Szerző Gaál József

Az Egyesült Királyság azonnal elzárná a kontinentális Európába vezető gázvezetékeket, ha az energiahordozóból hiány lépne fel a szigetországban - írja meg nem nevezett tisztségviselőkre hivatkozva a Financial Times online kiadása. 

A portál beszámolója szerint a Boris Johnson vezette brit kormány egy "vészhelyzeti tervet" dolgozott ki arra az esetre, ha tovább mélyülne az egész Európát sújtó energiaválság. Ennek részeként állítanák le a Hollandiába és Belgiumba irányuló gázvezetékeket, a nagy ipari létesítményekbe irányuló szállításokat jelentősen korlátoznák, valamint felszólítanák a háztartásokat, hogy fogyasszanak kevesebben. 

Fotó: Dumitru Doru

Mivel az Egyesült Királyság nagyon kevés tárolókapacitással rendelkezik, a nyári hónapokban, amikor alacsony a kereslet a földgázra, az Északi-tengeren kitermelt felesleget az európai kontinensre szállítják. Télen azonban az energiahordozó áramlásának iránya megfordul, és az Egyesült Királyság nagy mennyiségű gázt importál a kontinensről. Éppen ezért a szakértők szerint az ország már rövid távon lábon lőné magát azzal, ha elzárná a gázcsapokat, ugyanis egy hideg tél esetén csak EU-s országokból importált gázzal tudná kielégíteni a belföldi keresletet.

Ennek megfelelően a nagy európai gázipari vállalatok felhívást intéztek az Egyesült Királysághoz, hogy működjön együtt az EU-val, és arra figyelmeztettek, hogy a rendszer-összekötők leállítása visszaüthet, ha tartós hiány lépne fel földgázból. 

"Mindenképpen azt javasolnám, hogy az Egyesült Királyság gondolja át újra a rendszerösszeköttetés leállítását" - mondta Bart Jan Hoevers, a gázszállító rendszer-üzemeltetők európai hálózatának elnöke.

Fontos megjegyezni, hogy nem az Egyesült Királyság az egyetlen ország Európában, ahol vészhelyzeti tervet dolgoztak ki az energiaválság kezelésére. Németországban és Hollandiában például már életbe is léptettek bizonyos vészhelyzeti intézkedések, például újraindítottak egyes szénerőműveket, valamint felszólították a termelő iparágakat, hogy csökkentsék a gázfogyasztásukat.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek