Létrehozva: 2022.01.18.

Postai küldemény okozott járványkitörést Kínában

Szokatlan magyarázattal álltak elő a pekingi egészségügyi hatóságok.

Az új típusú koronavírus leggyakrabban cseppfertőzés útján, vagyis az orrból vagy szájból származó apró cseppeken keresztül terjed emberről emberre. Ezen kívül a fertőzött felületek és tárgyak megérintésével is okozhat megbetegedést a kórokozó, ám ennek a valószínűsége elhanyagolható a személyközi terjedéshez képest. Egyelőre nem ismert, hogy a vírus pontosan mennyi ideig marad fertőzőképe a felületeken, ám a kínai egészségügyi hatóságok most azt állítják, hogy egy tengeren túlról feladott postaküldemény okozott regionális járványkitörést az országban – írja a londoni székhelyű Reuters hírügynökség.

Kínában először múlt hét szombaton azonosították a koronavírus omikron változatát egy pekingi férfi mintájából. Ezt követően a helyi járványügyi és megelőzési központ mindent bevetett a vírus eredetének felkutatása érdekében, mivel más fertőzöttet nem találtak a környéken ezzel a vírustörzzsel, a beteg pedig nem hagyta el az országot, így az új mutációt nem vihette haza külföldről. Hosszas vizsgálódás után az illetékes végül a minap kiadtak egy közleményt, melyben azt állítják, hogy az elsőre megmagyarázhatatlannak tűnő fertőzést egy postai küldemény okozta, amelynek megtapadt a felületén a vírus.

A „fertőzött” levelet január 7-én adták fel Kanadából, majd az Egyesült Államokon és Hongkongon keresztül jutott el Pekingbe, a címzett pedig január 18-án kapta kézhez. Az első vizsgálati eredmények szerint a csomag külső és belső felületén, valamint a benne lévő dokumentumokon is jelen volt a koronavírus omikron változata, ami annak ellenére is képes volt megbetegedést okozni, hogy a páciens csak a dokumentum első oldalával és a külső csomaggal érintkezett.

A címzetten kívül további nyolc olyan embert helyzetek karanténba az egészségügyi hatóságok, akik valamilyen formában kapcsolatba kerültek a levéllel. Jelen állás szerint egyikük sem fertőzött, de a biztonság kedvéért elzárva tartják őket. Egy másik nemzetközi postai küldemény, amely ugyanezen az útvonalon érkezett Pekingbe, de nem bontották fel, szintén „pozitív” tesztet produkált koronavírusra.

Munkások egy pekingi csomagelosztó központban.

A kínai hatóságok korábban egyébként már számtalan alkalommal állították, hogy importált árukban, illetve azok csomagolásán jutott be az országba a koronavírus. Tényszerű bizonyítékokat azonban egyetlen alkalommal sem hoztak nyilvánosságra ezzel kapcsolatban.

Yang Zhanqiu wuhani virológus a Global Times című kínai lapnak korábban elmondta, hogy a vírus szobahőmérsékleten több napig, mínusz 30 Celsius-fokon pedig körülbelül egy hónapig képes életben maradni. Ha pedig olyan körülmények közé kerül, ahol a hőmérséklet mínusz 80 Celsius-fok is lehet, akkor néhány évig is életben maradhat – tette hozzá.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek