RETRO RÁDIÓ

Váratlan tragédia: szívrohamban meghalt a menyasszony az esküvőn, ez történt utána

Váratlan tragédia: szívrohamban meghalt a menyasszony az esküvőn, ez történt utána
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2021. 06. 03. 18:00

Míg a nő holtteste az egyik szobában feküdt, a másikban folytatták a ceremóniát.

Váratlanul elhunyt menyasszonya testvérét vette feleségül egy férfi a még aznap megtartott menyegzőn Indiában – jelentette csütörtökön az IANS indiai hírügynökség.

A vőlegény menyasszonya, Szurabhi az esküvőn összeesett és meghalt, így a férfi az ehunyt húgát vette el.

Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay

„Nem tudtuk, mitévők legyünk ebben a helyzetben” – mondta az elhunyt menyasszony fivére, Szaurab az IANS-nak. A helyszínre riasztott orvos már csak a nő halálát tudta megállapítani.

„A két család összeült és valaki azt javasolta, hogy a húgom, Nisa menjen hozzá a vőlegényhez. A családok megvitatták az ügyet és beleegyeztek” – ismertette Szaurab a történteket.

Adzsab Szingh, az elhunyt nővér nagybátyja szerint Szurabhi holtteste az esküvő ideje alatt a szomszédos szobában feküdt. „Sosem voltak még ilyen vegyes érzelmeink. A halála feletti gyászt és az esküvő örömét még fel kell dolgoznunk” – tette hozzá.

Szaurab elmondta, hogy a vőlegény családjának távozását követően megtartották halott testvérük gyászszertartását.

Az eset a múlt héten történt Uttar Pradesben, India legnépesebb államában.

Indiában továbbra is főszabályként a családok által megrendezett házasságok vannak túlsúlyban, míg a szerelemből köttetett frigyek ritkának számítanak. Ezzel az egy kaszthoz és társadalmi réteghez tartozó családok megőrzik társadalmi pozíciójukat.

A szülők véleménye rendkívüli jelentőséggel bír a házastárs kiválasztásában. Az ilyen házasságok során nemcsak két ember, de két család is egységre lép.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.