5°C
9°C

Miklós névnapja

RETRO RÁDIÓ

„A tumor nagyobb volt, mint ő” – rácáfolt az esélyeire az újszülött kislány – fotó

„A tumor nagyobb volt, mint ő” – rácáfolt az esélyeire az újszülött kislány – fotó
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 08. 19. 12:30

Az orvosok nem sok esélyt adtak az életbenmaradására, de az újszülött nem adta fel.

Az orvosok nem sok esélyt adtak a kislány életben maradásának, aki egy hatalmas daganattal jött a világra. Zalya Schier ma már azonban egy boldog egyéves.

Fotó: Northfoto

Az Ausztráliában élő Lenai ultrahangvizsgálatán kiderült születendő babája testén egy 3 font (1.36 kg) súlyú teratoma daganat nő. Az orvosok a 32 éves nőnek azt javasolták szakítsa meg a terhességét, mert nagy valószínűséggel halva fog megszületni a gyermeke.

A kismama azután is kitartott, hogy súlyos reggeli betegséggel szenvedett 18 héten keresztül. A 20. hét után pedig közölték a szülőkkel: a kislány farokcsontjánnál növekszik a tumor.

Fotó: Northfoto

„Nagyon féltem. Minden nap arra gondoltam, hogy mi rosszat csinálhattam. Nem vettem be a terhességi vitaminom, vagy nem eszem elég egészségesen? Annyira féltem, hogy a baba nem tud járni, vagy nagy fájdalmai lesznek” – nyilatkozta a Daily Mail oldalának az édesanya.

„Örültünk annak, hogy a testén kívüli a daganat. Matt és én pedig megvitattuk, hogy ha nem szenved fájdalmat, akkor folytatjuk a terhességet” – árulta el az édesanya.

Lenai azonban úgy döntött szeretne egy esélyt adni gyermekének, aki a 28. héten császármetszéssel jött a világra július 8-án. Zalya 2 font (0.91 kg) súllyal született, még a tumor addigra már 3 font (1.36 kg) súlyt nyomott.

A születése után a kislányról azonnal eltávolították a jóindulatú daganatot, egy hat órás műtét során, ami alatt többször újraélesztették és több vérátömlesztést is kapott. Lenainek 10 napot kellett várnia, hogy Zalyát a karjában tartsa. 57 napig kellett kórházba lennie és további öt hónapig kellett vizsgálatokra járniuk.

Fotó: Northfoto
Fotó: Northfoto

„Amikor először megfoghatom, emlékszem csak sírtam. Megdöbbentem milyen picike és hogy a tumor nagyobb volt mint ő. Nagyon jó volt végre látni, de én rettegtem, mert tudtuk, hogy meg fogják műteni” – tette hozzá az édesanya.

Zalya tumorját sikerrel eltávolították a csontjáról, és rendszeres vérvizsgálatra kell járnia, mert öt éves koráig nagy esélye van a daganat kiújulására.

„Csak azt akarom, hogy boldog és egészséges baba legyen. Egyszer remélem, hogy képes lesz beszélgetni más túlélőkkel” – tette hozzá az édesanya.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.